ישראל כץ עונה לאביגדור ליברמן

"שנאתו של ליברמן לנתניהו עלולה להוביל אותו לשיתוף פעולה ישיר או עקיף עם איימן עודה והרשימה המשותפת", הגיב שר החוץ.

חזקי ברוך , י"א בתשרי תש"פ

ישראל כץ
ישראל כץ
צילום: קובי ריכטר/TPS

שר החוץ ישראל כץ מהליכוד הגיב ליו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן שכינה את כץ ''שקרן'' בראיון לעיתון מעריב.

''אביגדור ליברמן כינה אותי שקרן. זו המחמאה הגדולה ביותר שקבלתי לשנה החדשה, מפי אדם שכל הקריירה הפוליטית שלו מתבססת על שקר והפכפכות", אמר כץ.

''כאשר טענתי אחרי בחירות אפריל שליברמן היה חלק ממזימה להעברת המנדט מנתניהו לגנץ - למרות התחייבותו המפורשת לבוחריו לתמוך בנתניהו - הוא טען שאני משקר ואיים בתביעת דיבה, עברו חודשים והתביעה לא הוגשה. היום כבר ברור מדוע''.

השר כץ הוסיף: ''כעת ניצב ליברמן בפני השלב הבא, כאשר שנאתו לנתניהו עלולה להוביל אותו לשת״פ ישיר, או עקיף עם איימן עודה והרשימה המשותפת''.

לדבריו, אם סיעת כחול לבן תהיה מוכנה להשביע ממשלת מיעוט בתמיכה פרלמנטרית של הרשימה המשותפת, להתנגדות של ליברמן תהיה חשיבות מכרעת. ''תמיכה, או אפילו הימנעות מהצבעה תוביל להצלחת המהלך האנטי ציוני המחריד הזה ברוב של 57 מול 55.

''שמענו מליברמן על כל מיני תוכניות, אבל טרם שמענו אמירה מפורשת מפיו, שהוא יתנגד ויצביע נגד.
כמובן שהפתרון האמיתי, שנגזר מתוצאת הבחירות, היא ממשלת אחדות שיוויונית בין הליכוד לכחול לבן, עם אפשרות לרוטציה, כפי שהציע נשיא המדינה, כאשר בנימין נתניהו שנהנה מתמיכת הגוש הגדול יותר, יכהן ראשון כראש ממשלה''.

השר כץ הוסיף: ''ככל שיו״ר כחול לבן בני גנץ ייטיב להבין זאת ניתן יהיה להקים במהירות ממשלה יציבה, ובמידה ולא, אנו עלולים להיגרר למערכת בחירות שלישית ומיותרת''.