ארגון ''בוחרים במשפחה'' נגד שקע ותקע

במכתב לבכירי חברת החשמל דורשים בארגון להפסיק באופן מיידי את ''ציורי התעמולה הלהט"בית'' שנשלחים לבתי אזרחים בכל חודש.

ערוץ 7 , י"א בתשרי תש"פ

שקע ותקע, עם הבן של שקע
שקע ותקע, עם הבן של שקע
צילום: אתר חברת החשמל

ארגון "בוחרים במשפחה" שיגר היום (ה') מכתב חריף אל יו"ר חברת החשמל- יפתח רון טל ואל המנכ"ל עופר בלוך, בדרישה להפסיק את מה שמכנים בארגון ''תעמולה להט"בית סמויה''.

בארגון טוענים כי חברת החשמל משתמשת בדמויות ''שקע ותקע'' ובתינוקם שנוסף בשנים האחרונות, לצורך קידום אג'נדה פרו-להט"בית.

"לאור המאבק על מתן הפונדקאות לגברים החיים במשק בית משותף, אנו חשים שחברת החשמל בפרסומיה עסקה בעצם בתעמולה סמויה שנועדה להפוך את מה שפסול מבחינה חוקית ומוסרית ללגיטימי ונורמלי", אמרו אנשי ''בוחרים במשפחה''.

"אנו סבורים שאין זה מתפקידה של חברת החשמל לעסוק בחינוך הציבור בנושאים שאינם קשורים לחברת החשמל. החשיפה שלנו ובעיקר של ילדינו לפרסום זה פוגעת בנו ובילדינו".

בארגון דרשו: "אנו הצרכנים השבויים שלכם תובעים להפסיק באופן מיידי את ציורי התעמולה הלהט"בית הנשלחים לביתנו באמצעות החשבון החודשי וההודעות השונות של החברה".

על המכתב חתומים בין היתר הרב עזריאל אריאל - רב היישוב עטרת ויועץ נישואין, וד"ר חנה קטן - נשיאת המרכז למשפחה במכללת אורות.

תגובת חברת החשמל: ''הבובות שקע, תקע ושטקר מלוות את חברת החשמל מזה שנים ארוכות ומטרתן המרכזית לשמש את החברה בפרסומים הנוגעים למידע שימושי לציבור ומסרים בנוגע לבטיחות בחשמל.

''עד היום, מבדיקות יזומות שערכה החברה בקרב לקוחותיה, ניכר כי השימוש בבובות מסייע להעברת מסרים חשובים בדבר בטיחות בחשמל, בעיקר בקרב ילדים. בסופו של דבר, מדובר בבובות ותו לא, צר לנו על כך שהארגון בוחר להמציא לדמויות קשר ופרשנות שרחוקים מהכוונה לשמה יועדו, שהיא כאמור בטיחות בחשמל ושמירה על חיי אדם''.