ח"כ אשר: "ליברמן - הצגה של איש אחד"

ח"כ אשר טען כי מתווה ליברמן זה "כמו אדם שיגיד לחתן וכלה אתם תתחתנו רק אם אני אהיה השדכן והרב בחופה"

מיכל לוי , י"ג בתשרי תש"פ

ח"כ יעקב אשר
ח"כ יעקב אשר
צילום: הלל מאיר/TPS

ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) טוען כי הרכבת הממשלה הבאה תיתכן רק לאחר שראשי המפלגות הגדולות יתחברו לערכים ולא לספינים חסרי תוחלת.

"אחד הדברים ההזויים שקורים עכשיו, זה שמדברים על ממשלת אחדות, אבל בלי חרדים דתיים ובלי מתנחלים שקוראים להם 'משיחיים', כשיתחילו לדבר בלי הסיסמאות ההזויות האלה, דברים יוכלו להתקדם", אמר בראיון ברדיו 'קול חי'.

לדבריו, בחירות שלישיות זה לא דבר מופרך לאור ההתנהלות הנוכחית. "מכל הצדדים עלו על עצים גבוהים מכל מיני סיבות אלקטורליות ולא מהותיות, מצופה ממנהיגי המפלגות הראשונה והשניה בגודלה, להתחבר לערכים ולא לספינים".

בדבריו התייחס לשותפות אפשרית של החרדים עם לפיד. "לפיד לא ראוי לשותפות איתנו, הוא כמו החתול שאילפו אותו להיות מלצר וזרק את המגש כשהוא ראה עכבר, יש לו אנטי מובנה נגד חרדים, לעומת זאת, אצל יעלון, גנץ, אשכנזי או הנדל, אין שנאת חרדים. להם יש קמפיין שהם צריכים ללמוד לרדת ממנו"

על מתווה ליברמן אמר כי "אני מכיר את ליברמן היטב, מדובר בהצגה של איש אחד כאילו הכל תלוי בו, ביום שיתפכחו בשני הצדדים הוא יהיה מיותר. הוא ביקש שנלמד לימודי ליבה, טוב שהוא לא ביקש שנלמד גם את השפה הרוסית לכבודו".

"המתווה הזה של ליברמן מוכיח שהוא דואג רק לעצמו. הוא מנסה להפוך במרכאות כפולות ל'מבוגר האחראי'. זה כמו אדם שיגיד לחתן וכלה אתם תתחתנו רק אם אני אהיה השדכן והרב בחופה, זה ספינים שהם אפילו פחות מסיסמאות, עסקים כאלו הוא יכול לעשות רק עם לפיד".