ריבלין מבקש מפוטין: חנינה לנעמה יששכר

נשיא המדינה פנה לנשיא רוסיה בבקשה להעניק חנינה לנעמה יששכר, "בחורה צעירה ללא עבר פלילי שעונש חמור ישפיע השפעה הרסנית על חייה".

ערוץ 7 , י"ד בתשרי תש"פ

נעמה יששכר
נעמה יששכר
צילום: באדיבות המשפחה

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין פנה לנשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, בבקשה להעניק חנינה לנעמה יששכר, הישראלית שנשלחה למאסר ברוסיה בשל לאחר שהורשעה בהברחת 9.5 גרם קנאביס.

כידיד העם היהודי ומדינת ישראל אני פונה אליך בעניינה של נעמה יששכר. נעמה שגתה במעשיה והודתה בכך ועם זאת מדובר בבחורה צעירה, ללא עבר פלילי שעונש חמור כפי שנגזר עליה ישפיע השפעה הרסנית על חייה", אמר ריבלין.

''מדינת ישראל והעם היהודי מכירים לך תודה על רגישותך לחיי אדם ועל נכונתך לסכן את חיי חייליך על מנת לאתר ולהשיב את גופתו של חלל צה״ל זכריה באומל ז״ל''.

ריבלין הוסיף בפנייתו לפוטין: ''בשל המקרה המיוחד והאישי של נעמה יששכר אני פונה אליך ומבקש את התערבותך האישית כדי שהיא תזכה לחנינה מתוך חמלה ולפנים משורת הדין''.

בית המשפט ברוסיה החליט ביום שישי האחרון לגזור 7.5 שנות מאסר על נעמה יששכר (26), ישראלית שנעצרה במוסקבה לפני ארבעה חודשים והורשעה בהברחת 9.5 גרם קנאביס.

יו"ר הימין החדש, ח"כ איילת שקד, אמרה כי ''העונש שקיבלה נעמה יששכר לא מידתי ביחס לעבירה. אני מצפה ממערכת המשפט ברוסיה לעשות משפט צדק בשלב העירעור. להבנתי ראש הממשלה פועל לפתרון הבעיה מול הדרגים הגבוהים ביותר ברוסיה. אני מאחלת לנעמה ולמשפחתה שתשוב בשלום ובמהרה הביתה".

נציין כי נעמה שוחחה עם חברתה בטלפון מנמל התעופה ברוסיה, רגעים לפני מעצרה. את הקלטת השיחה פרסמו בימים האחרונים חבריה של יששכר בפייסבוק. "אני לא מבינה, זה מרגיש לי כמו סרט. אני באמת לא יודעת מה לעשות", הוסיפה נעמה בשיחה. "למי אני מחכה? למה אני מחכה? אני אבודה, אין לי מה לעשות כבר. משטרה, הם לוקחים אותי", כך הסתיימה השיחה.

במהלך עצירת ביניים במוסקבה עיכבו אותה אנשי הביטחון בנמל התעופה, אחרי שנמצאו 9.5 גרם קנאביס במזוודה ששלחה בבטן המטוס. כעבור 24 שעות היא נלקחה משם לחקירה, וביום שישי הוטל עליה עונש מאסר של 7.5 שנים בגין הברחת סמים.

שלא באשמתה היא נקלעה לפרשה סבוכה, שבמסגרתה היא מוחזקת כמנוף לחץ על ישראל לשחרר את ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב, המבוקש להסגרה על ידי ארצות הברית.