נס ציונה מציגה: קאמבק בצפון

שלושה רבעים שלמים פיגרה נס ציונה בדרבי העירוניות מול נהריה. רבע אחרון מושלם הפך את התוצאה בדרך לניצחון ראשון העונה, בחוץ

נרי וייס , ט"ו בתשרי תש"פ

דני פרנקו. הפסד ביתי ראשון העונה
דני פרנקו. הפסד ביתי ראשון העונה
צילום: פלאש 90

טוב להן בחוץ. את המחזור שעבר, מחזור הפתיחה של עונת 2019/20 בליגת העל בכדורסל, סיימו עירוני נס ציונה ועירוני נהריה בצורה הפוכה - בעוד הכתומים מנס ציונה הפסידו באולמם הביתי להפועל ירושלים, הצפוניים פתחו את העונה החדשה בניצחון חוץ חשוב באילת.

הערב (שני) נפגשו שתי הקבוצות העירוניות של ליגת העל בכדורסל בצפון הפורח, באולם עין שרה שבנהריה.

השתיים, שמחצית מהמשחקים ביניהן בשנים האחרונות הסתיימו בתום משחקים דרמטיים במיוחד, ולמעשה אף משחק ביניהן לא הסתיים בפער של יותר מ-10 נקודות, סיפקו גם הערב משחק דרמטי והפכפך במהלכו דווקא המארחת נהריה היא זו ששלטה אך לבסוף ירדה מנוצחת.

הצפוניים שהפסידו רק משחק אחד בכל תקופת ההכנה וספגו את הכי מעט נקודות במחזור הפתיחה, עם 61 כאלה מידיי אילת, פתחו בצורה מצויינת את המשחק כשבמהלך הרבע השני אף הובילו בהפרש דו-ספרתי עם 22:32 ולהפסקת המחצית ירדו כשהם מובילים בתשע נקודות עם 32:41.

ברבע השלישי החלו האורחים מנס ציונה להתעורר ואל הרבע האחרון והמכריע ירדו כשהם מפגרים רק בנקודה אחת בלבד, עם 54:55.

הרבע האחרון היה כולו בשליטת נס ציונה. הכתומים שבפעם הקודמת שפתחו עונה עם שני הפסדים רצופים, ירדו בסיומה ליגה, לא רצו לפתוח כך גם את העונה החדשה ועם רבע גדול של קורי פישר הוותיק הצליחו להימנע מלעשות זאת כשזה הוביל ריצת 10:0 בדרך למהפך ממנו המארחת נהריה לא הצליחה לחזור.

נהריה שבמחזור שעבר ניצחה לאחר שקלעה רק שלשה אחת, קלעה הערב הרבה יותר אבל זה לא הספיק לה ולמעשה זו עם אותו מאזן של נס ציונה: הפסד אחד בבית וניצחון אחד בחוץ.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il