"סוכת דוד" הוצבה במרכז שלוה

הסוכה הייחודית עוצבה על ידי האמן דוד גרשטיין בהשראת אותיות השפה העברית, והיא מהווה "שיר הלל לשמחת החיים ולשמחת החג", כהגדרתו.

חזקי ברוך , ט"ז בתשרי תש"פ

סוכת דוד
סוכת דוד
צילום: משה אהרון

אחת הסוכות היפות בישראל, שעוצבה על ידי האמן דוד גרשטיין, מוצבת השבוע במרכז שלוה בירושלים. "סוכת דוד".

"הסוכה הנוכחית ניתנה בהשאלה לבית שלוה מתוך הערכה עמוקה למפעל הנפלא של קלמן ומלכי סמואלס שכל מטרתו לתת מכל הלב. מזה כמה שנים יש לי קשר חם עם המשפחה ואני גאה על העבודה הגדולה שעשיתי ללובי הכניסה של הבית המפואר", אמר גרשטיין.

"הסוכה מבטאת את הערצתי לשפה העברית, שפת אמי, ולאותיות הקדושות המייצרות את המילים והמשפטים", הוסיף גרשטיין. "כל חכמת ישראל בת אלפי שנים טמונה באותיות שאיתן בניתי את הקומפוזיציה של קירות הסוכה. כאן אין למילים משמעות. הן עוצבו כמבנים אסתטיים מורכבים ומופשטים שכל תפקידם הוא להנות את העין בצורות היפות ובצבעים העשירים".

"הסוכה היא שיר הלל לשמחת החיים ולשמחת החג וכל מי שרואה אותה או יושב בתוכה חווה את האהבה לצבע ולצורה כמו גם למילה הכתובה. העברית החדשה מחברת את תקומת ישראל הנוכחית עם ההסטוריה הארוכה שלנו שמקורה בתנ״ך ובספרי התפילה לדורותיהם", ציין גרשטיין.

נציין כי קירות הסוכה עשויים מאלומיניום חתוך בלייזר וצבוע בצבעים של תעשיית הרכב בציור ידני ומקורי. כל פאנל (ישנם בסוכה תשעה פאנלים המצויירים משני הצדדים) הוא יצירה בפני עצמה המהווה קטע בתוך המכלול של הסוכה. 'סוכת דוד' עמידה בכל תנאי מזג האויר לשנים ארוכות והיא מתפרקת בקלות ונוחה מאד לאיפסון.