עשרות יהודים ביקרו באלוני ממרא

חול המועד סוכות בעיר האבות: המנהל האזרחי ואוגדת איו״ש תיאמו כניסת מבקרים יהודים לאתר ״אלוני ממרא״, מקום מגוריו של אברהם אבינו.

אורלי הררי , י"ז בתשרי תש"פ

ראש המנהל האזרחי בחברון
ראש המנהל האזרחי בחברון
צילום: דוברות מתפ״ש

אירועי חול המועד סוכות בחברון נפתחו אתמול (שלישי) עם כניסתם של עשרות יהודים לביקור מרתק באלוני ממרא, מקום מגוריו של אברהם אבינו.

האתר נמצא בשטח הרשות הפלסטינית אשר מתחזקת את המקום כאתר ארכיאולוגי, אך לאור חשיבותו ההיסטורית והדתית - על פי הסכמי חברון ניתנת גישה למקום למבקרים יהודים במספר מועדים בשנה ובתיאום מראש של המנהל האזרחי.

הכניסה לאתר אמש תואמה על ידי מנהלת התיאום והקישור בחברון באבטחת כוחות משמר הגבול, משטרת ישראל וחטיבת יהודה. בדומה לכניסה לאלוני ממרא, מתאפשרת היום (רביעי) גישה לקבר "עתניאל בן קנז" שנמצא גם הוא בתוך העיר חברון, כניסה לתפילת שחרית בבית כנסת עתיק בכפר סמוע ביום שישי בבוקר וביקור באתר ארכיאולוגי בתל רומיידה - כולל פעילויות ייחודיות במקום לכל המשפחה.

המנהל האזרחי בשיתוף משמר הגבול, משטרת ישראל וחטיבת יהודה משקיעים את מירב המאמצים לאורך כל השנה ובלבד באירועים כמו אלו על מנת לאפשר חופש פולחן ודת לאוכלוסיית האזור תוך שמירה על ביטחון המתפללים ומרקם החיים התקין של התושבים.

באלוני ממרא
צילום: דוברות מתפ"ש

במהלך הביקור באלוני ממרא אמר ראש מנהלת התיאום והקישור בחברון, סא"ל משה טטרו: "הודות לתהליכי התיאום ההדוקים בין שני הצדדים, אנו מצליחים לספק תחושת ביטחון לתושבי האזור, ואף לבצע כניסת אזרחים יהודים לאתר עם חשיבות היסטורית כה גדולה לעם ישראל בחג הסוכות. שיתוף הפעולה של המת"ק יחד עם כלל הכוחות בשטח איפשר לפעילות הזאת לעבור ללא אירועי חיכוך וללא פגיעה במרקם החיים של אוכלוסיית האזור".

ראש המנהל האזרחי, תת-אלוף רסאן עליאן, ביקר ביישוב היהודי בחברון ואמר: ״בימים כמו אלה אנחנו רואים את היישוב היהודי בחברון לובש חג וזה ללא ספק אודות למאמץ המשותף של כלל הכוחות יחד לאפשר מרקם חיים איכותי ותקין לכלל תושבי האיזור. אני מאחל חג סוכות שמח לכל בית ישראל".

צילום: דוברות מתפ"ש