מלצר דורש: לחקור זיופים בקלפיות

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית פנה ליועץ המשפטי לממשלה ולמ"מ המפכ"ל בדרישה לפתוח בחקירה פלילית בחשד לזיופים בבחירות לכנסת ה-22.

חזקי ברוך , י"ז בתשרי תש"פ

חנן מלצר
חנן מלצר
Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, פנה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולמ"מ המפכ"ל מוטי כהן לבחון פתיחה בחקירה פלילית בחשד לזיופים ב-31 קלפיות ברחבי הארץ.

השופט מלצר מבקש ממנדלבליט ומכהן לקבל עדכון תוך חודש לגבי החלטותיהם וכן לקבל עדכונים בדבר התקדמות וממצאי החקירות ככל שיפתחו.

מלצר מציין כי "ביום הבחירות ובימים הסמוכים, התקבל בוועדת הבחירות המרכזית מידע הן מדיווחים מגורמים חיצוניים והן כתוצאה מהליכי בדיקה שערכה הוועדה, המצביע על קיומם של אי סדרים בעבודתן של 31 ועדות קלפי שונות ברחבי הארץ, והן בהתנהלות גורמים שונים המעוררים חשד לכאורה לעבירות על טוהר הבחירות ועבירות פליליות נוספות".

מלצר מדגיש בפנייתו כי "טוהר הבחירות הוא העומד בבסיס שיטת המשטר הדמוקרטי. טול מהבחירות את טוהרן – ונטלת מהן את הצדקת קיומן".

לחצו כאן לקריאת מכתבו של השופט מלצר

מרבית הקלפיות שבגינן מבקש מלצר לפתוח בחקירה מצויות במגזר הערבי ורק 4 מהן במגזר היהודי - 2 בבית שמש, אחת בכרמיאל ואחת בחיפה.

בנוסף, העביר יו"ר ועדת הבחירות את תלונתה של אורנה אנג'ל, בה נטען כי משקיפים שונים מטעם רשימת העבודה ורשימת המחנה הדמוקרטי גילו שבוועדות הקלפי שבהן הוצבו, כבר ישנם משקיפים מטעם אותן הרשימות, המחזיקים בכתבי מינוי מזוייפים.

תלונה נוספת שצירף השופט מלצר היא של ח"כ קטי שטרית בנוגע לבוחרים ששהו לכאורה בחו"ל ביום הבחירות, ועל-פי דיווחים שהגיעו לידה, נרשם כאילו הם הצביעו בקלפיות אליהן הם משוייכים על-פי מעונם בארץ.