מספר שיא של מבקרים בסוכת הנשיא: "העם רוצה אחדות"

"כאן אנחנו זוכים לפגוש בעם ישראל כולו מאוחד", אמר ריבלין. ''גם אם יש בנינו חילוקי דעות, העם שלנו מאוחד ורוצה באחדות".

אורלי הררי , י"ח בתשרי תש"פ

אזרחים בבית הנשיא
אזרחים בבית הנשיא
צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ

יותר מ-8,000 בני אדם הגיעו היום (חמישי) אל הבית הפתוח שאירח נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, לגל חג הסוכות.

השנה התקיים האירוע בסימן "מגלים אוצרות בסוכת הנשיא", בשיתוף המשרד לירושלים ומורשת. במהלך היום יצא הנשיא לברך את האורחים הרבים בברכת חג שמח ושנה טובה, עמד בסבלנות בזמן שאלפי תמונות 'סלפי' צולמו ושוחח עם המוני בית ישראל שהגיעו מכל רחבי הארץ ומכל שבטי ישראל.

בין הפעילויות במתחם נהנו המבקרים ממפגש עם ''חוזה המדינה'', והצטלמו על רקע המרפסת המפורסמת בבאזל וחשפו שרידים ארכיאולוגיים וסיננו עפר שהובא מאתרים ארכיאולוגיים ברחבי ירושלים. 12 מטבעות מתקופת בית שני נמצאו בסינון העפר שהתבצע במשכן וכן חרסים רבים שמהווים חלקי כלי בישול מאותה התקופה.

בפעילויות נוספות התנסו המבקרים בסרטון מציאות רבודה דרכה יכלו לבקר בכותל, הר הבית וכנסיית הקבר, בדוכני היצירה יצרו הילדים חריטה על מטבעות עתיקים ובסוכה החקלאית התרשמו מזני ענבים למאכל ויין שהוצגו בסוכה החקלאי שהציגה את ההיסטוריה של יצירת היין.

הנשיא יצא אל הקהל מדי שעה וברך את כולם בחג שמח ובשנה של אחדות. "בית הנשיא הוא בית העם בישראל וסוכת הנשיא היא סוכת העם בישראל. סוכתו של כל העם", אמר הנשיא. "כאן אנחנו זוכים לפגוש בעם ישראל כולו מאוחד. גם אם יש בנינו חילוקי דעות, העם שלנו מאוחד ורוצה באחדות כי אנחנו נועדנו כולנו לחיות יחד. בעזרת השם, כך גם נחיה. נכון, אנחנו יודעים שיש ויכוחים שעלינו להכריע בהם אבל אפשר לעשות זאת מתוך הקשבה האחד לרעהו גם אם לא תמיד נסכים".

הנשיא איחל למבקרים שנה טובה, הצטלם ולשוחח עם הממתינים בתורים הארוכים והודה לכולם על ההגעה המשמחת.