שר החוץ האמריקני:
''דמיינו מה איראן תעשה עם טנקים ומטוסים''

מייק פומפאו קרא לאו''ם לחדש את אמברגו הנשק על איראן שיפוג בעוד שנה. "מדינות כמו רוסיה וסין יוכלו למכור לאיראן נשק מתוחכם".

אורלי הררי , י"ט בתשרי תש"פ

מייק פומפאו
מייק פומפאו
צילום: רויטרס

שר החוץ האמריקני מייק פומפאו הנמצא בירושלים, קרא למועצת הביטחון של האו''ם לחדש את אמברגו הנשק על איראן.

"בגלל ההסכם הגרוע עם איראן אמברגו הנשק של האו"ם על איראן יפוג בעוד שנה. מדינות כמו רוסיה וסין יוכלו למכור לאיראן נשק מתוחכם. המשטר האיראני יהיה חופשי למכור נשק לכל אחד. זה יגרום למרוץ חימוש חדש במזרח התיכון", הזהיר פומפאו בחשבון הטוויטר שלו.

''אם אתם מודאגים מהתנהגות איראן כעת, דמיינו מה תעשה עם טילים, מל"טים, טנקים מתקדמים ומטוסים. על מועצת הביטחון לחדש את אמברגו הנשק", הוסיף שר החוץ האמריקני.

מזכיר המדינה האמריקני פומפאו הגיע הלילה (שישי) לישראל והוא נפגש הבוקר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. את פניו של פומפאו קיבלו שגריר ארה"ב בישראל, דוד פרידמן, וראש אגף צפון אמריקה במשרד החוץ, השגריר צבי אבינר ופני.

לאחר נחיתתו כתב פומפאו בחשבון הטוויטר שלו כי הוא מצפה לפגישתו עם נתניהו. "טוב להיות היום בישראל. אני מצפה לפגישה ולדיון במגוון סוגיות חשובות, כולל בהתפתחויות ובאיומים האזוריים, ובביטחונה של בת בריתה ושותפתה הקרובה ביותר של אמריקה", כתב.

פומפאו החל את המסע שלו מחוץ לגבולות ארה"ב אתמול בטורקיה, שם נפגש יחד עם סגן הנשיא מייק פנס עם הנשיא הטורקי רג'יפ טאיפ ארדואן. בתום הפגישה הודיעו הצדדים על הפסקת אש בצפון סוריה, שם החלו הטורקים במבצע נגד הכוחות הכורדים שאותם הם מגדירים כטרוריסטים.

מישראל ייצא פומפאו לבריסל שבבלגיה, שם ייפגש עם מזכ"ל נאט"ו לפגישה שתעסוק בסוגיות הביטחון השוטף של הברית, על רקע התפתחויות שונות, ביניהן גם הפלישה הטורקית לסוריה והפגיעה בכורדים.