רתיחה בחסידות גור

בבתי כנסת רבים של חסידות גור ברחבי הארץ הוכרז כי מי שישתתף בתפילות שמחת תורה בבית מדרשו של הרב שאול אלתר - יושלך מהחסידות

ערוץ 7 , כ' בתשרי תש"פ

חסידות גור
חסידות גור
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

המתיחות בחסידות גור - לשיאים חדשים: בבתי כנסת רבים של חסידות גור ברחבי הארץ הוכרז במהלך השבת האחרונה כי מי שישתתף בתפילות שמחת תורה בבית מדרשו של ראש ישיבת 'שפת אמת' הרב שאול אלתר - יושלך מהחסידות.

"היות ולדאבוננו ישנם אנשים ממורמרים שמחרחרים ריב ומנסים לגרור אחריהם את חלושי הדעת, במטרה לקעקע את יסודות הדת, לכן כל מי שמשתתף או מבקר, אפילו באופן חד פעמי בכל התאספות כגון תפילה או שיעור וכדומה, עליו לדעת כי הוא מנתק עצמו מציבור אנשי שלומינו, על כל המשתמע מכך", לשון ההודעה.

עוד נאמר כי "עלינו להתחזק בתורה ויראת שמים ולא להתעסק בנושא זה כלל, ולפעול בעניין אך ורק על פי הנחיות הוועדה".

בחסידות גור שוררת מתיחות רבה עם פרוץ הפרשה שכונתה 'פרשת ברלינר' לפני חודשים אחדים במסגרתה אחד החסידים בארה"ב סירב ליישר קו עם הממסד הגוראי בארץ סביב ענייני ניהול קאמפ הקיץ לילדי החסידות והוחרם בשל כך על ידי עסקני החסידות בישראל.

המתיחות התעצמה לאחר שהרב שאול אלתר, בן דודו של האדמו"ר הנוכחי רבי יעקב אריה אלתר, פרסם מכתב תמיכה בעסקן האמריקאי - מכתב שעורר הדים רבים בתוככי החסידות.

על פי דיווח באתר 'כיכר השבת', בימים האחרונים הודיעו אנשיו של הרב שאול אלתר כי בכוונתם לערוך באופן נפרד את סדרי חג שמחת תורה - ומכאן הרקע להכרזה הדרמטית הקוראת שלא להשתתף באירועי החג הללו.