ביטן: נתניהו לא יבקש ארכה

ח"כ דוד ביטן מעריך שראש הממשלה לא יבקש מהנשיא ריבלין ארכה עם פקיעת המנדט שקיבל להרכבת ממשלה, "אנחנו מחכים שכחול לבן יתעשתו".

ערוץ 7 , כ"א בתשרי תש"פ

דוד ביטן
דוד ביטן
צילום: הלל מאיר/TPS

יו"ר הקואליציה לשעבר, ח"כ דוד ביטן, מעריך שראש הממשלה נתניהו לא יבקש לאחר החג ארכה מהנשיא ריבלין, ויתן למנדט שקיבל מהנשיא להרכיב ממשלה לפקוע ביום רביעי.

"נתניהו לא יבקש ארכה, אין טעם, כי כחול לבן לא מוכנים לשבת", אמר ח"כ ביטן הבוקר (ראשון) בראיון לרשת ב'.

לדבריו, "הליכוד עשה צעד בהסכמה לנבצרות. אין טעם להסכים למשהו אחר, כל עוד הם לא מסכימים לבסיס שהוא ממשלת אחדות בראשות נתניהו. אנחנו מחכים שכחול לבן יתעשתו ויבואו למו"מ".

"כחול לבן רוצים בחירות כי הם מאמינים שאם לנתיהו יהיה כתב אישום, התוצאה שלהם בבחירות הבאות תהיה יותר גבוהה. הם מפרשים מהי אחדות מבחינתם ולא יורדים מהעץ", הוסיף ביטן.

יש לציין שעל פי ההערכות ראש הממשלה נתניהו לא יקבל ארכה להרכבת הממשלה מהנשיא ריבלין גם אם יבקש אותה, וזאת לנוכח המבוי הסתום שאליו נקלעו המגעים בין הליכוד לכחול לבן.

בהנחה שהמנדט אכן לא יוארך, עם העברת המנדט לידיו של בני גנץ יתקיימו שיחות עם גורמים בגוש הימין מתוך תקווה לפרק את הגוש ולהביא להקמתה של ממשלה בראשות בני גנץ, ואולם גם שם התחושה היא שהסיכוי לכך נמוך ביותר.

האפשרויות שתעמודנה בפני בני גנץ לאחר 28 ימי המו"מ בראשותו תהיינה השבת המנדט לנשיא שאולי יטיל את המשימה על חבר כנסת אחר שיזכה לתמיכה של 61 מנדטים, או לנסות ולהקים ממשלת מיעוט שתזכה לתמיכה חלקית מחוץ לקואליציה.

במהלך שכזה, מקווים ב'כחול לבן', תנוהל מערכת הבחירות הבאה כאשר בני גנץ יושב על כס ראש הממשלה, נקודת זינוק טובה בהרבה מזו שבה הוא מצוי כעת.