ראש הממשלה נתניהו:
"מגנה בתוקף כל תקיפה של חיילי צה"ל"

ראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו גינה את האלימות נגד חיילי צה"ל, "לא תהיה שום סובלנות כלפי פורעי החוק שירימו ידם על חיילינו".

ערוץ 7 , כ"א בתשרי תש"פ

נתניהו
נתניהו
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו פרסם הבוקר (ראשון) הודעת גינוי חריפה בעקבות האלימות שהופעלה נגד חיילי צה"ל בישוב יצהר שבשומרון.

"אני מבקש לחזק את לוחמי ומפקדי צה"ל שעושים לילות כימים כדי להגן על ביטחונם של כל אזרחי ישראל, ללא יוצא מן הכלל", מסר נתניהו.

ראש הממשלה הוסיף, "אני מגנה בתוקף כל תקיפה של חיילי צה"ל. לא תהיה שום סובלנות כלפי פורעי החוק שירימו ידם על חיילינו".

מוקדם יותר הבוקר נמסר מדובר צה"ל כי הלילה התפתחה הפרת סדר בהשתתפות כ-30 מתיישבים סמוך ליישוב יצהר שבמרחב החטיבה המרחבית "שומרון". על פי הדיווח המתיישבים יידו אבנים לעבר לוחמי צה"ל וניקבו את גלגלי כלי הרכב בו נסעו.

בנוסף, כתוצאה מיידוי האבנים נפצע לוחם צה"ל באורח קל וקיבל טיפול רפואי בנקודה. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי לאוויר בהתאם להוראות הפתיחה באש, וההתקהלות פוזרה.

בעקבות האירוע גינו בישוב יצהר בחריפות את האלימות שבה נקטו פעילי ימין קיצוני נגד כוחות צה"ל הפועלים באזור שהביאה לפציעתו של לוחם צה"ל. תושבי היישוב אף נקראו לצאת ולהפגין במחאה נגד האלימות.

ההודעה המלאה שפורסמה ביצהר:

לתושבי יצהר שלום.

לפנות בוקר הותקף האמר צבאי שסייר בגבעת קומי אורי באבנים וצמיגיו נוקבו על ידי אחים יהודים. החיילים שהותקפו בהפתעה ירו באויר ורק בנס הסיפור הזה לא נגמר בחיי אדם (משני הצדדים). רבים בישוב מאמינים שנחצה פה קו אדום ולא ניתן לעבור על כך לסדר היום ולהמשיך בשגרה.

היום בשעה 13.00 בצהריים נצא להפגין בש.ג. עם שלטי תמיכה בחיילי צה"ל וכוחות הביטחון (שלטים יחולקו במקום) ולאחר חצי שעה נרד אל מול חטמ"ר שומרון עם אותם השלטים והאמירות.

שימו לב. ניתן להביא שלטים מהבית אך רק שלטים של תמיכה בצה"ל או מחאה בפגיעה בחיילי צה"ל ישתתפו בהפגנה. לא נאפשר שלטים פוגעניים נגד תושבי גבעת קומי אורי וכדו'.

אנחנו קוראים לכם לא להתעצל או להשתבלל בתסכול שלכם. צאו החוצה (סה"כ שעה) ותשמיעו או קולכם השפוי. מוזמנים להגיע עם כל המשפחה.