מזכירות יצהר: דורשים מנערי הגבעות לעזוב

מזכירות יצהר במכתב תקיף בעקבות תקיפת החיילים, "היישוב רואה את התנהלות הנערים ותקיפת חיילי צה"ל כשערוריה ובושה".

ערוץ 7 , כ"א בתשרי תש"פ

צומת יצהר
צומת יצהר
צילום: מזמור ליקסנברג/TPS

מזכירות הישוב יצהר שיגרה הבוקר (ראשון) מכתב נוקב לתושבי הישוב בעקבות תקיפת חיילי צה"ל הלילה באחת הגבעות הסמוכות ליישוב ופציעתו של אחד החיילים.

"במהלך ליל הושענא רבה התרחש אירוע חמור ביותר. קבוצת נערים התגרתה בכוח של חיילי גולני שהגיע לגבעת 'קומי אורי'. ניקבו את גלגלי הג'יפ ואף יידו אבנים. אחד מהחיילים נפגע בכתפו ופונה לקבלת טיפול", פרשו חברי המזכירות את העובדות.

"היישוב רואה את התנהלות הנערים ותקיפת חיילי צה"ל כשערוריה ובושה", קבעו חברי המזכירות והוסיפו, "מזכירות היישוב הגדירה כללים ברורים כתנאי סף לנוכחות בני נוער במרחב יצהר והגבעות".

"אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים מאוד כדי לסייע להתפתחות הגבעות, תוך מתן אוזן קשבת לבני הנוער, במקסימום מאמץ לפעול ברגישות ולגשר על פערים מובנים בתוך מציאות מורכבת. קווים אדומים אלו הוצפו על ידינו שוב ושוב במפגשים ושיחות, אך לצערנו הרב האירוע החמור ממחיש כי הם לא מקבלים ביטוי במציאות", תוקפים במזכירות את התנהלות בני הנוער.

לנוכח המציאות מודיעים חברי המזכירות, "אנו דורשים מהנערים לעזוב את יצהר, ועד להודעה חדשה מסירים לחלוטין את חסות היישוב מנוכחותם כאן, על כל המשתמע מכך".

בהמשך המכתב מציינים חברי המזכירות את השתלשלות האירועים, וטוענים כי תחילתם היא בכוונה לגרש את תושב היישוב מביתו באמצעות צו מנהלי. עם זאת מדגישים במזכירות, "אין בדברי רקע אלו ולו שרך של הבנה לאלימות ולהתנהגות הפרועה והמבישה של בני הנוער, אלא אך ורק כדי לפרוש תמונה רחבה".

מכתב מזכירות יצהר
צילום מסך