בכניסה ליצהר: הפגנת תמיכה בצה"ל

התושבים התנערו מתקיפת לוחמי הגולני על ידי פעילי ימין שמתגוררים בגבעה הסמוכה ליישוב. אלוף הפיקוד הגיע לסיור במקום.

ערוץ 7 , כ"א בתשרי תש"פ | עודכן: 16:48

הקצינים באזור יצהר
הקצינים באזור יצהר
דובר צה"ל

אלוף פיקוד המרכז נדב פדן ביקר היום (ראשון) בגבעת קומי אורי הסמוכה ליישוב יצהר, שם התרחשה הלילה תקיפת לוחמי גולני בידי פעילי ימין.

אל פדן הצטרפו מפקד אוגדת יהודה ושומרון תת-אלוף יניב אלאלוף, מפקד החטיבה המרחבית "שומרון" אלוף-משנה שגיב דהן וראש מועצת שומרון יוסי דגן.

כאשר הקצינים הגיעו לשערי יצהר, קיבלו את פניהם עשרות תושבים שהפגינו תמיכה בצה''ל ובחיילים.

המפגינים, כמו מרבית התושבים, התנערו מתקיפת הלוחמים והשמיעו גינוי ברור למעשה שבוצע על ידי פעילי ימין שעברו להתגורר בגבעה הסמוכה ליצהר.

מוקדם יותר היום שיגרה מזכירות הישוב יצהר מכתב נוקב לתושבים בעקבות תקיפת חיילי צה"ל בגבעת קומי אורי. המזכירות דרשה מפעילי הימין לעזוב את המקום.

"במהלך ליל הושענא רבה התרחש אירוע חמור ביותר. קבוצת נערים התגרתה בכוח של חיילי גולני שהגיע לגבעת 'קומי אורי'. ניקבו את גלגלי הג'יפ ואף יידו אבנים. אחד מהחיילים נפגע בכתפו ופונה לקבלת טיפול", פרשו חברי המזכירות את העובדות.

"היישוב רואה את התנהלות הנערים ותקיפת חיילי צה"ל כשערוריה ובושה", קבעו חברי המזכירות והוסיפו, "מזכירות היישוב הגדירה כללים ברורים כתנאי סף לנוכחות בני נוער במרחב יצהר והגבעות".

"אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים מאוד כדי לסייע להתפתחות הגבעות, תוך מתן אוזן קשבת לבני הנוער, במקסימום מאמץ לפעול ברגישות ולגשר על פערים מובנים בתוך מציאות מורכבת. קווים אדומים אלו הוצפו על ידינו שוב ושוב במפגשים ושיחות, אך לצערנו הרב האירוע החמור ממחיש כי הם לא מקבלים ביטוי במציאות", תוקפים במזכירות את התנהלות בני הנוער.

לנוכח המציאות מודיעים חברי המזכירות, "אנו דורשים מהנערים לעזוב את יצהר, ועד להודעה חדשה מסירים לחלוטין את חסות היישוב מנוכחותם כאן, על כל המשתמע מכך".

בהמשך המכתב מציינים חברי המזכירות את השתלשלות האירועים, וטוענים כי תחילתם היא בכוונה לגרש את תושב היישוב מביתו באמצעות צו מנהלי. עם זאת מדגישים במזכירות, "אין בדברי רקע אלו ולו שרך של הבנה לאלימות ולהתנהגות הפרועה והמבישה של בני הנוער, אלא אך ורק כדי לפרוש תמונה רחבה".