מאפריקה ועד סין: הסוכות של חב"ד ברחבי העולם

רבבות יהודים זכו במהלך חג הסוכות להתארח באלפי סוכות שהציבו שלוחי חב"ד ביעדים מסביב לגלובוס.

ניצן קידר , כ"ב בתשרי תש"פ

ארבעת המינים בסוכת חב"ד בניגריה
ארבעת המינים בסוכת חב"ד בניגריה
צילום: באדיבות חב"ד

מאות אלפי יהודים זוכו במהלך החג בנטילת ארבעת המינים באלפי הסוכות שהציבו שלוחי חב"ד בכל נקודה בגלובוס - בצומת 'שיבויה' המפורסמת ביפן, כמו גם בשער הניצחון בברלין, במגדל האייפל בפריז ולמרגלות האו"ם.

בקוריאה הדרומית, ביקר השליח במדינה הרב אשר ליצמן יחד עם בנו והשניים זיכו את המבקרים היהודיים בנטילת ארבעת המינים.

ילדיהם של שלוחי חב"ד הפכו לחלק בלתי נפרד ממבצע סוכות. בסרביה, נראו ילדיו של השליח הרב יהושע קמינצקי מפצירים בעוברים ושבים היהודים ליטול את ארבעת המינים ולזכות במצוות ישיבה בסוכה.

השלוחים פעלו בכל ימי חול המועד לזכות יהודים בכל מקום בנטילת ארבעת המינים מינים מהודרים, כשהם מסבירים להם על מהותו של חג, באמצעות שיחה מהירה ותכליתית והענקת עלון הסברה.

בסוכות המרשימות נערכות בין היתר גם סעודות חג בהשתתפות יהודים רבים, מכל גווני הקשת.

השלוחים נעזרו, כמידי שנה, במאות בחורי ישיבה מישיבות חב"ד ברחבי העולם. הבחורים טסו ליעדים השונים, במסגרת מה שמכונה בחב"ד 'מרכז שליחות' שיזם הרבי מליובאוויטש. 'מרכז שליחות' מתקיים בחודש תשרי וכן בימי חופשת הקיץ.

ה'מרכז לענייני חינוך', זרוע הפעילות העולמית של שלוחי חב"ד, מנהל כמידי שנה את המערך הלוגיסטי העצום של הטסת הבחורים, וזאת לצד סיוע במימון פעילות החגים בבתי חב"ד, ובפרט במקומות החדשים שעלו על מפת השליחות החב"דית.

"כשרואים את התמונות של השלוחים בכל נקודה ונקודה, רואים במוחש את התממשות חזונו של הרבי - שלכל יהודי בעולם, ולא משנה היכן הוא נמצא, תהיה את האפשרות לקיים את מצוות החג", סיכם את מבצע חג הסוכות הרב משה קוטלרסקי מה'מרכז לענייני חינוך'.טוען....