גורמים בירדן: לא נוותר על המובלעות

במקביל לפעילות השקטה בה מנסה ישראל למנוע את מסירת שטחי צופר ונהריים לידי ירדן, קובעים גורמים בממלכה כי אין כל כוונה לוותר עליהם

ערוץ 7 , כ"ג בתשרי תש"פ

השטחים החקלאיים במובלעת צופר בערבה
השטחים החקלאיים במובלעת צופר בערבה
צילום: מועצה אזורית ערבה תיכונה

בכירים ירדניים מצוטטים הבוקר (שלישי) בעיתון 'ידיעות אחרונות' ומדבריהם עולה כי אין בכוונתה של ירדן לוותר על השבת המובלעות לידיהם, כפי שנקבע בהסכם השלום לפני 25 שנים.

על פי הדיווח בכירים ירדנים, ובראשם שר המשפטים וחבר הפרלמנט הירדני לשעבר סאלח אל־ערמוטי, מבהירים כי "הסתיימה תקופת השכרתם של שני האזורים, וירדן מגלה עניין רב בקבלה מחדש של אל־ג'ומר ובאקורה", שמותיהם בערבית של האזורים המדוברים, אזור צופר ואזור נהריים, שעל פי ההסכם שנחתם בשנת 94' יוחכרו לישראל לתקופה של 25 שנים.

העיתון מצטט שני דוברים ירדנים בכירים שטענו כי ישראל לוקחת את ירדן כמובנת מאליה, ולא טרחה לנהל משא ומתן מסודר בעניין נהריים וצופר. בדיווח נטען עוד כי ליית' נסראווי, מרצה בפקולטה למשפטים בעמאן, הבהיר ש"הנספחים בהסכמי השלום חייבו את הצדדים לנהל משא ומתן על המשך יישום ההסכמים, גם בעניין החכרת האזורים לישראל, אולם שום דבר לא נעשה".

הדברים מצטרפים לדבריו של שר החוץ של ירדן, איימן ספדי, שהזכיר כי "כבר לפני שנה יידענו את הישראלים לגבי העברת האזורים לשטחנו כפי שנקבע בהסכם השלום".