איום על השלום? סוכה הוצבה למרגלות האו"ם

גורמים ערביים הגדירו את "הסוכה הבינלאומית" של חב"ד המוצבת מול בניין האו"ם כ'איום לשלום'. אלפים ביקרו בה בימי חג הסוכות.

ניצן קידר , כ"ג בתשרי תש"פ

הסוכה שהוצבה מול בניין האו"ם
הסוכה שהוצבה מול בניין האו"ם
צילום: חב"ד

במהלך חג הסוכות ביקרו אלפי יהודים בסוכה מיוחדת המוצבת מול בניין האו"ם בניו יורק, המצטרפת לשורת סוכות שהציבה חב"ד במקומות הבולטים בעיר.

בין היתר הוצבה סוכה בכיכר הסמוכה לבתי המשפט הפדרליים, ברחוב ברודוויי מול החנות המפורסמת "מייסיס", וכמובן ב"וול סטריט", המרכז הפיננסי העולמי. השנה לראשונה נבנתה סוכה גם בפתח עיריית ניו יורק.

בסוכות אלו ניתן היה למצוא במהלך השבוע עורכי דין מובילים כשהם עוצרים לכמה דקות מהמירוץ המשפטי לטובת ארוחה בסוכה. לצידם יושבים קבלן ותיק יחד עם איש נדל"ן ניו יורקי בכיר לסיום מו"מ תוך כדי סעודה בסוכה.

דווקא הסוכה שהוצבה אל מול האו"ם תפסה את מרבית תשומת הלב לאחר שגורמים ערביים החברים בארגון הגדירו אותה כ'איום לשלום' ואף התלוננו בנושא למזכ"ל. התלונה לא הפריעה למאות דיפלומטים יהודיים ממדינות רבות להגיע לסוכה ולברך על ארבעת המינים.

הרב שמואל מנחם מענדל בוטמאן, מנהל צעירי אגודת חב"ד המרכזית, הזכיר את דברי האדמו"ר מליובאוויטש אל ראש הממשלה בנימין נתניהו, כשהיה שגריר ישראל באו"ם. "זכור, הנך מצוי באולם בו שורר חושך מוחלט, אם תדליק נר קטן של אמת, האור של הנר יאיר למרחוק".

"הקמת סוכה יהודית ממש מול הבנין של האו"ם" אמר הרב בוטמאן, "היא בהתאם לדבריו הקדושים של הרבי של הדלקת נר קטן של אמת".

דני דיין, הקונסול הכללי הישראלי בניו יורק, הגיע גם הוא לסוכה. "זכיתי להיות כאן היום בסוכה של חב"ד מול האו"ם ואני מעריך מאד את העבודה הנהדרת של חב"ד לקרב כל יהודי בכל העולם כולו".

הרב בוטמאן הדגיש את החשיבות האסטרטגית של המיקום הייחודי הזה. "אנחנו כאן ממש מול בניין שבו הכחישו חורבן השואה של העם היהודי, ועכשיו בקשו להכחיש את הקשר של העם היהודי לעיר הקודש ירושלים. הלקח הוא ברור וחד משמעי, כי סוכת השלום תבטל את כל דברי השטנה והשנאה, ותביא שלום, ושלום אמיתי, לכל האנושות".

הסוכה שהוצבה בבניין עיריית ניו יורק נבנתה בשיתוף בשיתוף עם השדולה היהודית במועצת העיר.

"אני ממש שמח שסוף סוף הוקמה סוכה סמוך אלינו. זה איפשר לי לקיים את מצוות החג גם סמוך לעבודה", אמר פנחס רינגל, נציג ראש העיר לקהילה היהודית, שעזר בהשגת הרשיונות הדרושים להקמת הסוכה.טוען....