המנדט עובר לגנץ: כיצד ינהגו המפלגות החרדיות?

גורמים ביהדות התורה אמרו כי במידה ויוזמנו לפגישה, הם יבהירו לאנשי גנץ כי אלקין ולוין מנהלים מטעמם את המו"מ.

מיכל לוי , כ"ג בתשרי תש"פ

ח"כ יעקב אשר
ח"כ יעקב אשר
צילום: הלל מאיר/TPS

יו"ר כחול-לבן ח"כ בני גנץ צפוי לקבל ביממה הקרובה את המנדט להרכבת ממשלה על ידי נשיא המדינה ראובן ריבלין אך לא ברור לפי שעה אלו תוצאות הוא מסוגל לספק.

גורמים ביהדות התורה אמרו הבוקר (שלישי) כי במידה ויוזמנו לפגישה הם יבהירו לאנשיו של גנץ כי אלו שמנהלים מטעמם את המו"מ הם השרים יריב לוין וזאב אלקין, במסגרת בלוק מפלגות הימין.

בש"ס עדיין שוקלים כיצד לנהוג והאם להיענות לפגישת מו"מ עם ''כחול לבן''. ח"כ יעקב אשר מיהדות התורה אמר בראיון לרדיו 'קול חי' כי ''בסוף המצב הנוכחי או שאנשים ירדו מהעצים ותוקם ממשלה אחדות אמיתית שמיוצגים בה כולם, כולל החרדים והדתיים והימנים שהפכו אותם למשיחיים, או שנגיע לבחירות שלישיות".

גם שרת המשפטים לשעבר ח"כ איילת שקד הבהירה הבוקר כי סיעת הימין החדש נשארת בבלוק מפלגות הימין ולא תנהל משא ומתן עצמאי עם ''כחול לבן''.

''אם נוזמן לפגישה עם גנץ בוודאי שנבוא אך נבהיר לגנץ שחבל על בזבוז הזמן וכדאי להתחיל לנהל משא ומתן מול נציגות הגוש", כתבה שקד בחשבון הטוויטר שלה.

היא הדגישה: ''הימין החדש לא ינהל משא ומתן עצמאי. בחירות נוספות הן דבר מיותר ומזיק, אלברט איינשטיין הגדיר שיגעון שחוזרים על פעולה שוב ושוב ומצפים לקבל תוצאה שונה".