דרעי: נשב עם לפיד אם ישמור על הסטטוס קוו

יו"ר ש"ס טען כי גנץ ביקש להיפגש עם ראשי מפלגות הימין כדי לפורר את הבלוק. ''הוא צריך להפנים שיש לנו צוות אחד למו"מ''.

ערוץ 7 , כ"ה בתשרי תש"פ

אריה דרעי
אריה דרעי
צילום: קובי ריכטר/TPS

יו"ר ש"ס, שר הפנים אריה דרעי, אמר הערב (חמישי) כי מפלגתו תסכים לשבת בקואליציה יחד עם יאיר לפיד, בתנאי שהוא יסכים לשמור על הסטטוס קוו ולא ידרוש שינויים בתחום דת ומדינה.

"אמנם אמרנו לפני הבחירות שלא נשב עם לפיד, אבל התוצאות של הבחירות ברורות. אנחנו כפופים למרן ראש הישיבה, ודבריו מחייבים אותנו. הכל אפשרי אם יאיר לפיד יסכים לשבת איתנו על בסיס שמירת הסטטוס קוו", אמר דרעי לרדיו קול ברמה.

הבוקר התראיין דרעי לכאן רשת ב' וקרא לגנץ לאמץ את מתווה הנשיא לממשלת אחדות שיוויונית. "אם הוא באמת כנה ורוצה ממשלת אחדות, יש מתווה אחד של נשיא המדינה. אז למה לבזבז עוד 28 יום?", תהה דרעי.

דרעי טען כי גנץ ביקש להיפגש עם כל אחד מראשי המפלגות כדי לפורר את בלוק הימין. "מטרת הפגישות היא לנסות לפרר את הגוש. בגלל שאני הכי הרבה רוצה ממשלת אחדות לאומית רחבה הדרך היחידה היא שגנץ יבין שלא כדאי לו לשמוע לעצות אחיתופל על כך שיהיה מרד בליכוד או שיחליפו את נתניהו ושהחרדים יזחלו על ארבע", הציע יו"ר ש"ס.

ח"כ עפר שלח מכחול הלבן טען כי ''מתווה הנשיא'' כבר לא רלוונטי לאחר העברת המנדט לגנץ. ''מתווה הנשיא לא קיים עכשיו. כדאי שכולם יפנימו את זה. ב-28 הימים הבאים יש אדם אחד שיכול להיות ראש ממשלה במדינת ישראל וזה בני גנץ. לאחר 28 יום אם לא נצליח התהליך לא חוזר לנשיא. מגיעים לכאוס בכנסת. מי שרוצה שתקום ממשלה ונימנע מסיוט של בחירות שלישיות צריך לדבר עם כחול לבן על ממשלה בראשות בני גנץ".