סמוטריץ' על זנדברג: הזרוע המדינית של ערפאת

אחרי שזנדברג כינתה אותו "הזרוע המדינית של נוער הגבעות, שר התחבורה סמוטריץ' לא נותר חייב, ומגיב לתכנית פינוי יצהר של ח"כ זנדברג.

ערוץ 7 , כ"ג בתשרי תש"פ

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' תקף הערב (שלישי) בחריפות את ח"כ תמר זנדברג (המחנה הדמוקרטי) בעקבות תכניתה שפורסמה היום לפינוי יצהר והגבעות שסביבה.

לאחר שמוקדם יותר הערב כינתה זנדברג את סמוטריץ' בראיון לגל"צ בכינוי "הזרוע המדינית של נוער הגבעות", סמוטריץ' צייץ בטוויטר, "לא הייתי כאן כמה שעות ואני רואה עכשיו שהזרוע המדינית של ערפאת בכנסת ישראל, זו שלא מפספסת הזדמנות לעלות להשתטח על קברו ולהתחבק עם הרוצחים ממשיכי דרכו, קוראת לעשות לאחיה המתיישבים את מה שהיא מסרבת שנים לעשות לגרועים שבאויביה המחבלים".

"היקום של השמאל קורס אל תוך עצמו", סיכם סמוטריץ' את הדברים והוסיף ,"וזה בעיקר עצוב".

בפוסט בדף הפייסבוק שלה, תחת הכותרת "הגיע הזמן לפנות את יצהר ותשעת המאחזים", הודיעה זנדברג על היוזמה שבכוונתה לקדם.

"הגיע הזמן להפסיק את המשחק הכפול של הגינויים הרפים מהנהגת המנחלים וההתנערות כביכול מנוער הגבעות במאחזים", קובעת זנדברג.

לדבריה, "האלימות שיוצאת משם היא מפירות הבאושים של הכיבוש. זה הזמן לפנות את ההתנחלות, הישיבה והמאחזים".

"יצהר היא אחת מהערוגות הפוריות ביותר לטרור יהודי, פעולות תג מחיר ועבריינות יום יומית. תשעת המאחזים שסביב להתנחלות משמשמים כזרועות שלה; בישיבה שממוקמת בתוך יצהר צמח הספר תורת המלך ויצאו פיגועי תג מחיר", טוענת זנדברג.

יו"ר מרצ לשעבר מוסיפה, "כפי שצריך היה לפנות את היישוב היהודי בחברון אחרי טבח גודלשטיין, כעת יש לפנות את יצהר ומאחזיה".

"יצהר והמאחזים תקועים כטריז עבור השטחים, הם מקור לאלימות וחיכוך יום יומי, הטלת אימה על האוכלוסיה הפלסטינית באזור וסיבוך חיילי צהל. אין שום סיבה להמשך קיומו של הישוב הזה. עם פתיחת מושב הכנסת החדש אגיש הצעת חוק לפינוי של יצהר וסילוק מאחזי נוער הגבעות", מודעה זנדברג בסיום הפוסט.