נתניהו: יצא המרצע מהשק, בתנועה האיסלאמית מברכים את ליברמן

"ברשימה המשותפת מברכים את ליברמן לקראת הימנעותו בהצבעה על הקמת ממשלת מיעוט של השמאל בתמיכת המפלגות הערביות", אמר ראש הממשלה.

חזקי ברוך , כ"ד בתשרי תש"פ

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
Photo by Hadas Parush/Flash90

ראש הממשלה בנימין נתניהו שב ומזהיר היום (רביעי) מהקמת ממשלת מיעוט של ''כחול לבן'', שתהנה מתמיכה מבחוץ של חברי הכנסת הערבים.

''יצא המרצע מהשק", אמר נתניהו. ''בתנועה האיסלאמית וברשימה המשותפת מברכים את ליברמן לקראת הימנעותו בהצבעה על הקמת ממשלת מיעוט של השמאל, שתוקם בתמיכת המפלגות הערביות''.

ראש הממשלה אמר את הדברים בעקבות ראיון ברדיו גלי ישראל עם ח״כ מנסור עבאס, יו״ר מפלגת רע״מ, שאמר ״אנחנו לא זועבי׳ס, הרשימה המשותפת מורכבת מארבע מפלגות שבאף אחת מהן אין זועבי, מה שלפיד אמר בזמנו... אז אמר.

''היום בזכות המשותפת לפיד וגנץ מועמדים להרכיב ממשלה. גם ליברמן עבר דרך ארוכה, היום הוא מבין, ראית שהוא הפנה את האש לחרדים ולא לערבים״, כך עבאס.

הנהלת כחול לבן
צילום: דוברות

מוקדם יותר היום התכנסה רביעיית מנהיגי מפלגת כחול לבן, בני גנץ, יאיר לפיד, גבי אשכנזי ומשה יעלון, לדיון לקראת קבלת המנדט להרכבת הממשלה מאת נשיא המדינה ראובן ריבלין.

''בעוד מספר שעות נקבל את המנדט", אמר יעלון. ''אנחנו ערוכים ונחושים להקים ממשלה אחראית ומחוייבת לציבור ולשליחות שלקחנו על עצמנו, ממשלה שתעבוד למען אזרחי ישראל''.

בשעה 20:00 הערב יקבל ח''כ גנץ מנשיא המדינה ריבלין את המנדט להרכבת הממשלה. לגנץ יהיו 28 ימים לצורך הרכבת הממשלה, והוא לא יוכל לבקש הארכה נוספת.

במידה שגנץ לא יצליח במשימה ימסור על כך הנשיא הודעה ליו"ר הכנסת. לאחר מסירת ההודעה יפתח חלון זמנים של 21 יום שבו יתאפשר ל-61 חברי כנסת לבקש מהנשיא להטיל את הרכבת הממשלה על אחד מחברי הכנסת.

חבר הכנסת שיקבל את משימת הרכבת הממשלה יצטרך לעשות זאת בתוך 14 יום. אם אף אחד מחברי הכנסת לא ישיג 61 חתימות תלך המדינה לבחירות חדשות.