איילת שקד: שונאי ההתיישבות, לא מפחדים מכם

יו"ר הימין החדש מגיבה לביקורת על המתיישבים ביו"ש בעקבות תקיפת חיילים ליד יצהר. "לא תצליחו להפוך מיעוט קיצוני לפניו של הימין".

איילת שקד , כ"ד בתשרי תש"פ

איילת שקד
איילת שקד
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

היה די מדהים לראות בימים האחרונים את התקשורת שהאשימה ממש לפני שבוע את המשטרה והממשלה באלימות ובפשיעה הקשה שיש בחברה הערבית, בלי לבקש גם מהמגזר הערבי לעשות חשבון נפש, מתנפלת בחדווה כה גדולה על הציבור הימני כולו, בגלל כעשרים פורעי חוק מגבעת קומי אורי, צעירים שאפילו מזכירות יצהר גינתה בכל תוקף.

היה מדהים לראות איך ההתכתשות החמורה הזו מוציאה מחוריהם כל מיני ברק רבידים, שונאים סדרתיים שמדברים על המתיישבים בטרמינולגיה של חמאס (״זרוע מדינית״ וכו׳) וכל מיני חברים ממרצ וממפלגת העבודה שמתנגדים להריסת בתי מחבלים, מציעים לפתע לגרש את כל המתיישבים מבתיהם כענישה קולקטיבית.

אנשי תקשורת שהתעלמו במשך שנים מהפגנות אלימות בבילעין דואגים פתאום לחיילי צה״ל, כלי תקשורת שמתעלמים לחלוטין מזריקות אבנים יומיומיות על יהודים ממסגרים ארוע אלים חריג כתופעה, ווידאו של קללות בין מפגינים לשוטרים (חמור מאוד אבל קורה בכל משחק בית שני באוסישקין) פותח מהדורה.

אבל כדאי שתבינו חברים, אנחנו כבר לא מפחדים מכם. לא תורידו אותנו על הברכיים. העידן הזה נגמר. נכון, יש לכם יותר עמדות כוח בתקשורת, אבל לנו יש רשתות חברתיות ולא ניתן לשנאה שלכם לעלות על גדותיה.

לא תצליחו להפוך מיעוט קיצוני ולא מייצג ליד יצהר שאנו מגנים בכל תוקף לפניו של הימין בישראל.