429 תורמי דם בשכונת הדר גנים בפתח תקווה

מנות הדם שנתרמו יסייעו בהצלת חייהם של קרוב ל-1,300 בני אדם.

יוני קמפינסקי , כ"ה בתשרי תש"פ

ההתרמה המסורתית
ההתרמה המסורתית
צילום: מד"א

מסורת התרמות הדם של מד"א בעיר פתח תקווה ממשיכה ומתרחבת: פעמיים בשנה, אחרי חג הסוכות ואחרי חג הפסח, מגיעים מאות מתושבי העיר לתרום דם.

ההתרמות החלו בשנת 2010, ביוזמתו של ישראל גודלבסקי, יו"ר מד"א הצלה פתח-תקווה, ועד היום נאספו בהתרמות הללו יותר מ-5,000 מנות דם להצלת חיים.

אמש (ד') התקיימה התרמה גדולה באולם בית הכנסת "זכור לאברהם" בשכונת הדר גנים בפתח תקווה. מתנדבי נוער מד"א, יחד עם מתנדבי מד"א-הצלה פתח תקווה וישראל גודלבסקי פעלו בשבועות האחרונים במטרה להביא את דבר האירוע לציבור הרחב בעיר.

הם תלו מודעות רחוב, שלחו הודעות דואר אלקטרוני לתושבי האזור ועשו כל שביכולתם על מנת להביא כמה שיותר תורמי דם מתנדבים, כשהם יודעים שכל תרומה מסייעת להציל חיים של שלושה בני אדם. השקעתם הרבה הניבה פרי, ומנות הדם שנתרמו אמש יסייעו בהצלת חייהם של קרוב ל-1,300 בני אדם.

"אני רוצה להודות לכל התורמים הרבים שהגיעו, ולכל מי שעמד מאחורי האירוע החשוב הזה - הנהלת בית הכנסת 'זכור לאברהם', המתנדבים שהשקיעו מזמנם על מנת להכין את ההתרמה ולסייע בביצועה, מתרימי הדם של שירותי הדם של מד"א והנהלת מרחב ירקון. אני בטוח שהדם שנאסף בהתרמה המסורתית יסייע בהצלת חיים רבים", אמר גודלבסקי.

מנהל מרחב ירקון במד"א, חיים דורי: "מרגש לראות איך כל מתנדבי מד"א-הצלה פתח תקווה לקחו יד בהתרמה ועזרו לכל אורך הדרך. אנו מבצעים התרמות גדולות מאין אלו בעיקר לאחר החגים, בגלל המחסור העונתי בדם שנוצר בתקופה זו. ההתרמות בפתח תקווה הן מהגדולות המתקיימות במרחב ירקון, ואני רוצה להודות לכל המעורבים על המאמץ והעבודה הקשה".