סרט מרתק ואמיתי: הסיפור של טראוטמן

דרמה מרגשת המבוססת על סיפור אמיתי. אומץ, אהבה והתחלות חדשות. סיפורו של השוער האגדי שהיה נאצי בעברו.

קובי פינקלר , כ"ה בתשרי תש"פ

הסיפור של טראוטמן
הסיפור של טראוטמן
צילום: קולנוע לב

סרט המבוסס על סיפור אמיתי, תמיד מרגש. תוסיפו לכך את העובדה שסיפורו של הכוכב הפך להיות סיפור מופת בארצו, אנגליה ותקבלו מוצר מושלם.

הסרט החדש והמרתק, הסיפור של טראוטמן, מתרחש בסופה של מלחמת העולם השנייה והוא מוצא את ברט טראוטמן שבוי בידי הבריטים במחנה ליד מנצ'סטר באנגליה.

סיפורו האישי מתחיל בתחילת מלחמת העולם השנייה, בגרמניה הנאצית. כשהיה בן 17 בלבד, התגייס ללופטוואפה ושירת כצנחן.

הוא נלחם בחזית המזרחית במשך שלוש שנים, וזכה בחמש מדליות הצטיינות כולל צלב הברזל. לאחר מכן, עבר טראוטמן לחזית המערבית, שם נשבה על ידי הצבא הבריטי. כאחד מ-90 הניצולים היחידים מהגדוד שלו, הועבר טראוטמן בסוף המלחמה למחנה שבויים בלנקשייר שם גילו את כשרונו כשוער אגדי.

זה קורה במהלך משחק כדורגל ידידותי בין שוכני המחנה, כאשר מנהל הקבוצה מבחין בכשרונו (ומבחינה בו גם בתו היפה), ורואה בו הזדמנות להציל את הקבוצה הכושלת שלו. כשסוף העוינות בין שתי המדינות מתקרב, טראוטמן מוצא את עצמו מסומן ככוכב עולה בשמי הכדורגל האנגלי, ובמקביל נאלץ להתמודד עם השלכות המלחמה שהשתלטה על חייו, ועם אירוע שרבים סביבו היו מעדיפים שלא היה מתרחש…

טראוטמן סירב להצעה לחזור לגרמניה, ועם שיחרורו ב-1948, החל לשלב את עבודות המשק המקומי בחנות מכולת, של מנהל הקבוצה, יחד עם משחקי הכדורגל של קבוצת סט. הלן טאון.

הופעותיו בסט. הלן הקנו לו מוניטין של שוער מוכשר, וקבוצות הפוטבול ליג החלו להראות התעניינות בשירותיו. באוקטובר 1949, חתם במנצ'סטר סיטי, מועדון ששיחק בזמנו בליגה הבכירה ביותר באנגליה - הליגה הראשונה.

החלטת המועדון להחתים צנחן לשעבר ממדינות הציר, גרמה לגל מחאות, כשהשיא היה הפגנת 20,000 איש נגד החתמת טראוטמן. במשך הזמן, בעיקר עקב יכולותיו הטובות בשער הסיטי, הוא החל לקבל את תמיכת האוהדים, והחמיץ חמישה משחקים בלבד מתוך 250 משחקיו הראשונים בקבוצה.

בזכות הופעתו ההירואית בגמר הגביע האנגלי 1956, זכה טראוטמן בפרס כדורגלן השנה באנגליה וקבע את אחד מציוני הדרך החשובים ביותר בתולדות הגביע האנגלי.

הסרט הינו דרמה מרגשת המבוססת על סיפור אמיתי (המלצה. אחרי הסרט קראו באינטרנט. חלק מסיפורו מופיע לעיל) ומדהים על אומץ, אהבה והתחלות חדשות.