מסתמן: שוחד בתיק 4000

חוות הדעת אחרי השימוע לנתניהו - שוחד בתיק 4000, מרמה והפרת אמונים ב-1000 ו-2000. תגובת נתניהו: "הדלפה מגמתית, כמו משפט שדה".

ערוץ 7 , כ"ה בתשרי תש"פ

עו"ד עמית חדד, אחד מפרקליטי נתניהו
עו"ד עמית חדד, אחד מפרקליטי נתניהו
צילום: כפיר סיון

חוות הדעת המתגבשת בפרקליטות מיסוי וכלכלה היא להשאיר את העבירות נגד ראש הממשלה נתניהו כפי שהן, כלומר שוחד, מרמה והפרת אמונים בתיק 4000, ובתיקי אלף ואלפיים מרמה והפרת אמונים.

בחדשות 13 דווח כי מיד לאחר השימוע החלו פרקליטי מיסוי וכלכלה לבדוק את התמונה המלאה של העדויות והזויות שהעלו פרקליטי נתניהו בשימוע ואף קיימו על כך דיונים במהלך החג.

כאמור, חוות הדעת המתגבשת היא להשאיר את האישומים כפי שהם כרגע בכתב החשדות. פרקליטת מיסוי וכלכלה ליאת בן ארי ששהתה בחול היתה בקשר עם הצוות שלה ומיד עם חזרתה לארץ אתמול החלה לעבור על גיבוש חוות הדעת שחלקים ממנה כבר הועברו לפרקליט המדינה שי ניצן.

עוד דווח כי ביום ראשון יחל היועץ המשפטי לממשלה במרתון דיונים עם בכירי הפרקליטות ומשרד המשפטים בלשכתו כאשר המטרה היא להגיע להחלטה עד סוף נובמבר.

מטעמו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר בתגובה: ''עוד הדלפה מגמתית הערב בערוץ 13, שפוגעת אנושות באמון הציבור במערכת. רק במשפט שדה מפרסמים את המסקנות לפני שדנים בעובדות ובטענות. מתי בדיוק הם הספיקו לקרוא ולנתח את 1000 העמודים שהגישו פרקליטי ראש הממשלה רק עכשיו?

''לא בכדי ביקש ראש הממשלה לקיים שימוע פומבי, כדי שכל אזרחי ישראל ומשפטני העולם יווכחו שמדובר בתיקים מחוררים שאין בהם כלום. אפשר רק לקוות שהיועמ״ש לא יתן ידו לעיוות כזה של הצדק והאמת בתיקי הסרק ההזויים נגד ראש הממשלה", נמסר מטעמו של נתניהו.