"לא יצליחו להשתיק את מורשת גנדי"

יו"ר המועצה להנצחת רחבעם זאבי תוקף את ח"כ זנדברג על רקע היוזמה לביטול יום הזיכרון לזאבי, "אחת הח"כיות הקיצוניות והמאוסות ביותר"

ערוץ 7 , כ"ט בתשרי תש"פ

רחבעם זאבי הי"ד
רחבעם זאבי הי"ד
צילום ארכיון: פלאש 90

עו"ד יוסף עזרא, יו"ר המועצה הציבורית להנצחת זכרו של רחבעם זאבי, תוקף בחריפות את חברת הכנסת תמר זנדברג ומכנה אותה "אחת מהחברות הקיצוניות והמאוסות ביותר שכיהנו בכנסת ישראל".

על רקע יוזמתה של זנדברג לביטול יום הזיכרון לזאבי מזכיר עו"ד עזרא, "אפילו חבריה במרץ הדיחו אותה כבר לאחר קדנציה אחת אחרי שהבינו שהיא נטל על המפלגה".

לדברי עו"ד עזרא, "ביום שלישי נציין 18 שנה לרצח הפוליטי הלאומני הראשון שהתרחש בישראל בו נרצח אלוף במילואים, שר וחבר הכנסת רחבעם זאבי גנדי הי"ד. זכויותיו של רחבעם זאבי בבניין הארץ ובביטחונה רבות. באופן תמוה מותחת זנדברג ביקורת על רעיון הטרנספר אותו למד גנדי ממוריו ומדריכיו במפא"י, אמה הורתה של מפלגת העבודה. בעוד זנדברג מאשימה את גנדי בגזענות ובתורה שהיא פשע בינלאומי, היללה ועודדה את אריאל שרון ז"ל שביצע טרנספר בכפייה של תושבי גוש קטיף לפני 14 שנה, הכיצד טרנספר מרצון של ערביי יהודה והשומרון וחבל עזה נחשב בעיניה לפשע בינלאומי?"

עו"ד עזרא מזכיר גם מיהי זנדברג, ומה הרקורד האישי שלה, "אותו גנדי שהיה בין מייסדי צה"ל ולחם למען המדינה עוד בפלמ"ח אשר הקריב את חייו למען העם והארץ הוא פושע נתעב בעוד הגברת זנדברג נסעה להשתטח על קברו של ה'צדיק' צורר היהודים רוצח הילדים יאסר ערפאת יימח שמו וזכרו. זנדברג נמנית על אלה שלקו בשנאת בני עמם מתוך חשיבה מעוותת שהאויב יציל אותם".

"זנדברג מתעלמת מחזקת החפות וכבר הרשיעה את גנדי בגלל כתבה של החוקר, השופט והתליין עמרי אסנהיים. 50 שנה 'שתקו' אותם 'עדים' ונזכרו לדבר רק 15 שנה אחרי הרצח, בפנים מוצללות??! בלי לתת לו את הזכות להגיב? זנדברג וחבריה בשמאל חברו כדי לעשות סיכול ממוקד לגנדי ולכל איש ימין, אך את מורשתו של גנדי לא יצליחו להשתיק", מוסיף עו"ד עזרא.

"גנדי, בניגוד לחבריה של זנדברג מונצח בכפר רומת אל הייב עדות לכבוד אותו רוחשים לו גם בני המיעוטים, שכמו בכל שנה יגיעו לחלוק לו כבוד בטקסי הזיכרון שיתקיימו לזכרו. גנדי הוא גיבור ישראל וזנדברג לא תוכל לשנות זאת. אנחנו, במועצה להנצחתו נמשיך להנציח את מורשתו הברוכה, לתמוך במפעל ההתיישבות ולסייע בבניין הארץ. וזנדברג תמשיך להנציח את ערפאת ואבו מאזן", חותם עו"ד עזרא.