שקד: זכויות חשודים נרמסות תחת גלגלי המשפט

שרת המשפטים לשעבר תוקפת את החרמת הסלולרי של יועצי נתניהו, "המכשיר הסלולרי הוא העולם הפנימי שלנו. כל עולמנו האישי. כל סודותינו".

חזקי ברוך , כ"ט בתשרי תש"פ

איילת שקד
איילת שקד
צילום: אהוד אמיתון/TPS

יו"ר הימין החדש, שרת המשפטים לשעבר ח"כ איילת שקד, תוקפת את המשטרה והפרקליטות בעקבות החרמת הטלפונים הסלולריים של יועצי ראש הממשלה.

"המכשיר הסלולארי הוא העולם הפנימי שלנו. כל עולמנו האישי. כל סודותינו. הקשרים שלנו. המשפחה שלנו. החברים שלנו", כתבה הבוקר (שני) שקד בדף הפייסבוק שלה.

לדבריה, "לקחת לאדם את הסלולארי ולהחרים אותו זה כמו להפשיט אדם. צריך לעשות זאת במשורה. להגיד לכם שהמקרה של יועצי ראש הממשלה הוא כזה? מסופקני".

"זה באמת לא עניין של ימין ושמאל", טענה שקד, "כשרת משפטים טענתי שזכויות חשודים נרמסות תחת גלגלי המשפט הפלילי. במקרה של טלפון סלולרי, נכון להיום מספיק הסכמה של החשוד כדי לחדור לטלפון שלו אפילו לא נדרש צו בית משפט".

"קידמתי חוק לזכויות חשודים ואת חוק החיפוש שהעניין היה אמור להיות מוסדר בהם, כך שבוודאי ידרש צו בית משפט לעניין כזה אבל הכנסת התפזרה ועוד לא סיימנו את העבודה", סיפרה שקד.

את הפוסט סיכמה שקד בתרגיל מחשבתי אותו ביקשה מהקוראים לבצע, "קראו רגע את ההודעות שלכם מהשבוע האחרון וחישבו שמישהו לוקח לכם אותו והכל חשוף בפני עשרות אנשים".