''הוכחה ניצחת לחשיבות המבצעית שלנו''

לוחמי גדוד תעוז סיכלו הברחה של אלפי ביצים ועצרו שני ערבים שוהים בלתי חוקיים שהתחבאו במשאית וניסו להיכנס לשטח ישראל.

אורלי הררי , כ"ט בתשרי תש"פ

חיילי פלוגת איתן של גדוד תעוז במשטרה הצבאית סיכלו אתמול (ראשון) הברחה של אלפי ביצים, ועצרו שני ערבים שוהים בלתי חוקיים שהתחבאו במשאית וניסו להיכנס לשטח ישראל.

האירוע הראשון התרחש אמש במעבר רנטיס. "למעבר הרכוב הגיעה משאית שנראתה קצת חשודה", מספר רב"ט מיכאל ברנר, לוחם מעברים בפלוגה. "הייתה לנהג תעודת זהות ישראלית, וכל ההתנהלות שלו במעבר עוררה בי לא מעט סימני שאלה. כשניגשתי אליה והתחלתי לתשאל את הנהג, סימני השאלה התרבו".

הלוחם הזעיק כוחות נוספים ולאחר חיפוש מעמיק מצאו במשאית דופן כפולה שהכילה לא פחות מ-2000 תבניות ביצים. כוונת הנהג הייתה להבריח אותן לארץ בצורה שאינה חוקית ואינה מורשית. כל הביצים הושמדו.

"תפיסה כזו היא סיבה לסיפוק אדיר ולתחושת גאווה עצומה", מסכם רב"ט ברנר. "כל תפיסה כזו - מחדדת את הנוכחות המבצעית שלנו כאן בגזרה".

כמה שעות לאחר מכן הגיעה משאית נוספת למעבר רנטיס, לוחם המעברים סמל איליה חוון החל לבדוק את תכולתה. "פתחתי את אחורי המשאית, היו שם מספר רהיטים. הנהג היה מהוסס וביקש שלא אחפש ואזיז אותם", מספר החייל.

"המשכנו לחפש, עד שלתדהמתנו הרבה יצאו מהמשאית שני שב"חים שהתחבאו במשאית ותכננו להיכנס בה לארץ, בצורה לא חוקית", תיאר חוון.

מפקד הגדוד, סא"ל רן פישר, אמר כי "24 השעות האחרונות היו הוכחה ניצחת לחשיבות המבצעית המכרעת של גדוד תעוז ולפעילות המצוינת של לוחמיו. הנוכחות, התפקוד, והעירנות של לוחמי ולוחמות המעברים קריטית. נמשיך לבצע את כלל משימות ההגנה והאבטחה במקצועיות, בדריכות, ובתחושת גאווה עצומה".