4500 סטודנטים החלו את שנת הלימודים במרכז האקדמי לב

במרכז האקדמי בונים תוכניות מותאמות כדי לאפשר לסטודנטים התנסות מעשית עוד במהלך התואר.

אורלי הררי , ל' בתשרי תש"פ

סטודנטים בקמפוס
סטודנטים בקמפוס
צילום: המרכז האקדמי לב

במרכז האקדמי לב לומדים כ-4,500 סטודנטים וסטודנטיות בפקולטה להנדסה ומדעי המחשב, בפקולטה לניהול, ובפקולטה למדעי החיים והבריאות.

המרכז, שחוגג השנה את שנת ה-50 להיווסדו מוביל מזה שנים רבות את הלימודים האקדמיים לסטודנטים דתיים בתחומי המדע, טכנולוגיה, מחשבים, חשבונאות ניהול וסיעוד, עם למעלה מ-12,000 בוגרים.

באופן ייחודי, אחוז הנשים שלומדות תואר במדעי המחשב במרכז האקדמי לב גבוה מאחוז הגברים שלומדים את התחום, ועומד על 53% לטובת הנשים. מדובר באחוז יוצא דופן במיוחד שכן ברוב המוסדות האקדמיים בישראל מדובר על 30% או פחות נשים בתחום, ובהשוואה עולמית, בארצות הברית רק 18% מלומדי תחום מדעי המחשב הן נשים ובצרפת 16%.

במקום מלמדים מעל ל- 500 מרצים ומרצות, ביניהם פרופסורים ומדענים שהינם בין החוקרים המובילים בתחומם. המוסד כולל 11 מרכזי מחקר שונים, בהם מרכז לחקר ננו-אופטיקה אדפטיבית, מרכז מחקר לאופטיקה רפואית, מרכז להפרעות במערכת החיסון, מרכז לאופטיקה לאנרגיה סולרית, מרכז למודלים מתמטיים לתהליכים פיסיקליים ויישומיהם ועוד. כמו כן, פועלות במרכז גם קבוצות מחקר רבות ומתקיימים פרויקטים מחקריים משותפים עם חברות מובילות במדינה ובעולם.

במרכז האקדמי לב פועלת מכינה ייחודית לבני העדה האתיופית לצורך השתלבותם במקצועות ההנדסה וההייטק היוקרתיים המאפשרים להם עם תום הלימודים להשתלב בחברות המובילות במשק, תוך הבטחה לרמות שכר גבוהות במיוחד. במסגרת התוכנית לומדים מאות סטודנטים יוצאי העדה המהווים כ-3% מסך הסטודנטים במרכז - יותר מבכל מוסד אקדמי אחר בישראל, וכפול מיחסם ביחס לכלל האוכלוסייה.

התוכנית כוללת מתן מלגות שונות ומעטפת סיוע מלאה, הן בהיבט הלימודי אקדמי והן בנוגע לתמיכה כספית וסוציאלית, ובסוף תהליך הלימודים בעזרה בהשמה- זאת על מנת ולאפשר להם להגיע בעתיד לעמדות ניהול ולהפכם למנהיגי קהילה.

לצד לימודי הסיעוד לנשים, שבהם מוביל המרכז האקדמי לב מזה מספר שנים בכל המדדים הארציים, פועלת תוכנית ייחודית נוספת של סיעוד ייעודית לגברים. הלימודים מתקיימים במשך 4 שנים, כאשר השנה וחצי הראשונות מוקדשות ללימודים עיוניים ולאחריהם במשך שנתיים וחצי מתבצע שילוב סמסטרים של עבודה מעשית והמשך לימודים עיוניים בקמפוס.

בדומה לנשים, לבוגרים מוענק תואר ראשון בסיעוד (BSN), ועל מנת להשתלב בעבודה כאחים בבתי החולים השונים, הם יידרשו לעבור בנוסף את הבחינה הממשלתית. התוכנית נפתחה לאור הצורך במשק לאחים גברים וחוסר המודעות בציבור לקיומה של אפשרות כזו ומציגה עלייה של 14% ברישום ותעסוקה מובטחת בתנאים מעולים. בתוכנית הסטודנטים גם לומדים להתמודד עם ההיבטים ההלכתיים השונים של מקצוע הסיעוד.

נשיא המרכז האקדמי לב פרופ' חיים סוקניק: "עולם המדעים המדויקים והטכנולוגיה ממשיך להתקדם ולהגיע להישגים חדשים, והמרכז האקדמי לב ממשיך להתפתח ולפתוח תוכניות העומדות בשורה הראשונה של קידמת הטכנולוגיה, מתוך מטרה לספק למשק את המהנדסים האיכותיים ביותר, המעודכנים בכל החידושים האחרונים בתחום. אחוזי ההשמה של המרכז האקדמי לב העומדים על 93% מלמדים על איכות הבוגרים שלנו ועל שביעות רצון גבוהה בתעשייה".