קושנר: מקווה שנתניהו וגנץ ישתפו פעולה

יועצו הבכיר של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ וחתנו, ג'ארד קושנר, מתייחס בראיון לחדשות 13 למצב בישראל ובמזרח התיכון

ערוץ 7 , ל' בתשרי תש"פ

יועצו הבכיר של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, חתנו ואיש סודו, ג'ארד קושנר קורא בראיון לחדשות 13 ליו"ר כחול לבן בני גנץ ולראש הממשלה בנימין נתניהו לשתף פעולה ולמצוא פתרון לפלונטר הפוליטי.

קושנר הגיע לישראל אתמול ונפגש בפעם הראשונה עם יו"ר כחול לבן בני גנץ שמחזיק במנדט להרכבת הממשלה.

"בני היה מפקד נהדר בצה"ל והוא עשה עבודה נהדרת ושירת את ישראל בצורה כבירה", אמר קושנר בראיון. "התרשמתי שיש לגנץ כוונות טובות ושהוא ינסה לעשות דברים טובים עבור ישראל. אני מקווה שהוא יהיה מסוגל לעבוד עם ראש הממשלה נתניהו ולמצוא דרך להתקדם (לכיוון הרכבת ממשלה). אני חושב ששני המנהיגים אותם פגשתי משתוקקים להתקדם".

קושנר התייחס בראיון בהרחבה למצב הפוליטי בישראל, לתכנית השלום של הנשיא טראמפ, להצהרות נתניהו על סיפוח בקעת הירדן, למהלך ההדחה של הדמוקרטים בקונגרס נגד טראמפ, לנסיגה האמריקנית מסוריה ולחיסולו של מנהיג דאע"ש אבו-בכר אל-בגדאדי.

"כשנכנסנו לבית הלבן המצב בסוריה היה נוראי על רקע מלחמת האזרחים", אמר קושנר. "הצלחנו לקחת מדאע"ש את השטחים של החליפות שלו והעבודה שהנשיא הוביל יחד עם הצבא, עם הכוחות המיוחדים ועם קהילת המודיעין ושהביאה לחיסולו של מנהיג דאע"ש הינה צעד גדול קדימה – אבל יש עוד הרבה עבודה לעשות".

בראיון המיוחד התייחס קושנר גם ליחסים בינו ובין רעייתו איוונקה טראמפ לבין אביה הנשיא. קושנר סיפר כי טראמפ התארח כמה פעמים בביתם לקידוש בערב שבת. הוא גם סיפר כי לפני 30 שנה נהג ראש הממשלה נתניהו להתארח בבית משפחתו בניו-יורק ולישון בחדרו של קושנר שאז היה ילד צעיר. "במקרים כאלה אני עברתי לישון במרתף".