שאמה התרברב: "צלחנו את הפולסא דנורא"

מועצת העיר רמת גן אישרה החלטה נוספת להפעלת קוי תחבורה ציבורית בשבת וראש העיר התרברב: "צלחנו את הפולסא דנורא ועתירות הרבנים"

מיכל לוי , ל' בתשרי תש"פ

כרמל שאמה הכהן
כרמל שאמה הכהן
צילום: יוני קמפינסקי

מועצת העיר רמת גן אישרה היום (שלישי) החלטה נוספת על הפעלת קוי תחבורה ציבורית בשבת, למרות התנגדות הציבור הדתי בעיר.

לאחר אישור ההחלטה נמסר בהודעה מטעם העירייה כי ההחלטה התקבלה "למרות 'הפולסא דנורא' ועתירות הרבנים", כלשונה.

"רמת גן כחלוצת התחבורה העירונית בסופ"ש מברכת את הערים המצטרפות לדרכה, גאה ומלאת סיפוק, שהדרך שהיא פרצה מכשירה לערים אחרות את הדרך להעניק שירות חיוני זה גם לתושבים שלהן. עד שרמת גן עשתה זאת זה היה נחשב בלתי אפשרית פוליטית, ציבורית ומשפטית", ציינו מנסחי ההודעה.

לדבריהם, "הסבבוס של רמת גן צלח את הפולסא דנורא ועתירות הרבנים בזכות המבנה המשפטי היצירתי שלו. כמו כן הסבבוס הוכיח שניתן לגשר פוליטית ואושר במועצת העיר ברוב של כ-80% כאשר הנציגים הדתיים נותרים בקואליציה".

ראש עיריית רמת-גן שאמה הכהן, בירך באופן אישי על המהלך ואמר: "הכי חשוב בעניין זה היא העובדה שגם ציבורית הסבבוס ניצח ובזכות תכנון והפעלה רגישים ומתחשבים עד כמה שאפשר בתושבים המאמינים ברמת גן מרגע קבלת ההחלטה וההפעלה המשיכה ר"ג להיות עיר של כולם שמחבקת ומאפשרת כל מידת אמונה ומאפשרת לכל תושב לחיות באמונתו מבלי לכפות אותה על האחר".

"הדוגמא הכי טובה לכך היא העובדה שאחת הערים המצטרפות היום פחדה להצטרף לסבבוס עת הוצע לה בעבר תוך שראשיה מביעים חשש מהדתיים וכעת אזרה אומץ והבנה שהשמיים לא נופלים וזה אפשרי", הוסיף שאמה הכהן.

חבר המועצה מטעם הסיעה הדתית בעיר, עו"ד זוהר ישרים, הגיב ואמר: "ההחלטה שנתקבלה בדבר חידוש קווי השאטלים וקיום תחבורה ציבורית בשבת, מצערת. צר לי שדווקא העיר רמת גן משמשת כחלוצה ופורצת דרך בעניין זה לערים אחרות. מדובר בפגיעה אמיתית של הציביון היהודי בעיר וכעת פגיעה זו מתרחבת לערים נוספות בחסות עיריית רמת גן".