מדריך: כך תשכרו רכב בישראל

כל מה שחשוב לדעת רגע לפני שאתם עומדים לשכור רכב בישראל.

תוכן שיווקי , ל' בתשרי תש"פ

חלון רכב
חלון רכב
צילום: ISTOCK

אם בעבר היה הרכב סמל לעושר ופאר, הרי שהיום הרכב הוא כלי תחבורה חשוב מאין כמותו לכל מי שמעוניין לעבור ממקום למקום בקלות ובמהירות.

גם אם אתם רגילים לנסוע בתחבורה ציבורית, סביר להניח שמדי פעם תזדקקו לשירותיו של הרכב. אולי תצטרכו להגיע למקום מרוחק שאליו האוטובוס ממעט להגיע או שתידרשו לבצע סידורים רבים ביום אחד במקומות שונים ברחבי העיר.

כל מה שצריך לדעת כדי לשכור רכב

השכרת רכב בישראל היא פתרון שמתאים לרבים. השכרת רכב פוטרת אתכם מהעלויות הכרוכות בטיפול ברכב מצד אחד, ומצד שני מאפשרת לכם להשתמש ברכב בדיוק בזמן שבו אתם זקוקים לכך יותר מכל. מעבר לכך, ישנם כמה דברים משמעותיים שצריך לדעת כאשר שוכרים רכב בארץ. אספנו לכם את העיקריים שבהם.

מהו סוג הביטוח של הרכב?

מיותר לציין שכאשר אתם פונים לחברה מקצועית להשכרת רכב בישראל, חשוב לוודא שהיא מספקת ביטוח על הרכב.

כמו כן, כדאי לברר מהו סוג הפוליסה הקיים על הרכב ומהו גובה ההשתתפות העצמית שלכם במקרה שבו נגרם נזק לרכב. כי גם אם אתם נהגים זהירים שאינם מתפרעים בכבישים, אינכם מחוסנים מפני תאונות וחבלות שעלולות להיגרם לרכב.

על כל פנים, השכרת רכב בישראל מצריכה השארת פיקדון. זאת אומרת שלפני שאתם שוכרים את הרכב, יגהצו סכום מסוים מכרטיס האשראי שלכם אשר יחויב אם דבר מה ישתבש בדרך. אך אם תדאגו להחזיר את הרכב בזמן, לא תחויבו על הסכום.

בדקו את הגבלת הקילומטרים

לפני שנכנסים לרכב השכור, חשוב לברר מהי מכסת הקילומטרים שלו. וכמובן, אם אתם עוברים את מכסת הקילומטרים, כמה תצטרכו לשלם. על פי רוב, עלותו של השכרת הרכב תלויה רבות במספר הקילומטרים שאתם עתידים לעבור.

האם הרישיון שלכם מאפשר לכם לשכור רכב?

אם לא נהגתם זמן רב, חשוב לבדוק את תוקפו של רישיון הנהיגה שלכם. אך גם אם אתם נוהגים דרך קבע, יש לבדוק אם סוג הרישיון שלכם מתאים לסוג הרכב שאותו אתם עומדים לשכור, בייחוד אם אתם מעוניינים בהשכרת רכב גדול כמו רכב מסחרי או משפחתי. מעבר לכך, עבור נהגים צעירים או חדשים עלות השכרת הרכב עשויה להיות גבוהה יותר.

בדקו תעריפים נוספים

מעבר למחיר ההשכרה של הרכב, ייתכן שתצטרכו להיערך לתשלומים נוספים. לדוגמה, מעמד מיוחד לטלפון נייד או כיסא תינוק. כמו כן, ישנם מקרים שבהם תרצו להשתמש בשירותים מיוחדים כמו הבאת הרכב עד הבית.

בררו את כל הפרטים הטכניים

והכוונה היא לשעות הפעילות של החברה להשכרת הרכב, מיקומה וכמובן טלפון להתקשרות. חשוב שיהיה לכם למי לפנות בכל רגע נתון, במקרה של תקלה כלשהי ברכב. חברה להשכרת רכבים שמעניקה לכם מענה מהיר ואיכותי בכל עת.

מהו מצבו של הרכב?

כאשר אתם מקבלים לידכם רכב שכור, אתם עלולים לגלות "הפתעות" לא נעימות כמו מושבים מלוכלכים או פגושים פגומים. במקרים אלה, מומלץ לבחון את הרכב היטב לשפני ששוכרים אותו.

דאגו להחזיר את הרכב במצב שבו קיבלתם אותו

חברה מקצועית אשר מספקת שירותי השכרת רכב בישראל דואגת להעניק לכם רכב מתוחזק ונקי במחירים הוגנים. ועל כן, גם אתם צריכים להיות הוגנים. לפני הנסיעה, בדקו את מפלס הדלק והחזירו את הרכב עם מיכל דלק מלא.

אם קרה שאחד הילדים לכלך את מושב הרכב, דאגו לנקות אותו לפני שאתם מחזירים את הרכב. מעבר לכך, חשוב לעדכן את נציגי החברה בכל שינוי שחל ברכב במהלך הנסיעה. זכרו שלפני השכרת הרכב נדרשתם לשלם דמי פיקדון, והרי לא תרצו שבאמת יורידו לכם את הכסף מהחשבון, נכון?

הכתבה באדיבות הוטלז – הזמנת בתי מלון בישרא