עיריית ת"א תפעיל תחבורה ציבורית בשבת

המערכת תפעל בפעם הראשונה ובאופן תקדימי, יחד עם ערים נוספות בגוש דן, והיא תחבר בין הערים ת"א, גבעתיים, קרית אונו ורמת השרון.

ערוץ 7 , ל' בתשרי תש"פ

תל אביב
תל אביב
צילום: אייסטוק

ועדת הכספים של עיריית ת"א החליטה הערב (שלישי) לשריין תקציב אשר יאפשר להפעיל עד לסוף השנה הנוכחית מערכת תחבורה ציבורית שתפעל בחינם בשבתות.

על פי ההחלטה המערכת תפעל בפעם הראשונה ובאופן תקדימי, יחד עם ערים נוספות בגוש דן, והיא תחבר בין הערים. הפרויקט תוקצב ב- 12.5 מיליון שקלים לשנה.

מדובר ביוזמה שתחבר בין הערים בשבתות עם 7 קווים, בתדירות ובמסלולים שטרם נקבעו.

הערים שישתתפו יהיו: ת"א, גבעתיים, קרית אונו ורמת השרון. הרצליה, פ"ת ורמת גן יהיו מחוץ לפרויקט, ורמת גן תישאר במערך קווים משלה שיפעלו בימי שבת.

ההודעה מגיעה אחרי ששורה של ערים במרכז הארץ, ובהן גבעתיים, רמת גן, רמת השרון, קריית אונו, גני תקווה ותל אביב, הודיעו על כוונתן לקדם תחבורה ציבורית בתוך הערים במהלך יום שבת.

אורי קידר, מנכ״ל תנועת ״ישראל חופשית״ המובילה את המאבק לתחבורה ציבורית בשבת, בירך: "ראש עיריית תל אביב ושותפיו למהלך ראויים לכל שבח, ומי שחושב שיש עדיין בכוחו לקחת את ישראל בחזרה לימי הביניים מקבל היום עוד תזכורת לכך שהוא גורם שולי שלא יעצור את ההתקדמות של מדינת ישראל. תחבורה ציבורית היא זכות בסיסית, ביום שבת כמו בכל יום אחר, ובמהרה בימינו נראה גם את הרכבת נוסעת ונביא את ישראל לסטנדרטים הראויים למדינה ב-2019."