ליצמן: להתכונן לבחירות נוספות

סגן שר הבריאות תקף את כחול לבן בכנס של אגודת ישראל, "הם רוצים לעקור כל דבר שעשינו והשגנו בקדנציה הקודמת - הכותל, הגיוס, השבת".

מיכל לוי , א' בחשון תש"פ

סגן השר יעקב ליצמן
סגן השר יעקב ליצמן
צילום: שלומי כהן

ראשי אגודת ישראל התכנסו אמש (שלישי) בירושלים כדי לסכם את מערכת הבחירות לכנסת ה-22 והבהירו כי תרחיש הליכה לבחירות שלישיות כלל אינו מופרך.

סגן השר יעקב ליצמן התייחס לוויכוחים הפנימיים עם 'דגל התורה' ואמר "אני שומע בימים האחרונים ויכוחים מטעם 'דגל' ומטעם 'אגודה' על מי יותר גדול. מה זה משנה, בין כך אנחנו עכשיו 10 שנים בהסכם.

"בשביל מה לריב עכשיו? בשביל מה כל הוויכוחים עכשיו? בשביל מה כל הדיונים עכשיו? יש לי הרבה מה לומר, הרבה הרבה מה להגיד. אבל יכול להיות שהולכים לבחירות".

ליצמן הסביר מדוע אינו נפגש עם יו"ר כחול-לבן בני גנץ. "אנחנו ראינו את הדרישות שלהם, חוץ מפירוק הבלוק, זה לא סוד שגנץ רצה להיפגש, אמרתי לו יש לי שני נציגים, השרים לוין ואלקין, אמרתי לו שאני לא רואה טעם להיפגש אנחנו סומכים על אלקין ולוין - אני מקווה שכולם לא ידברו עם גנץ כמו שאני עשיתי כי אין סיבה להתנהג אחרת. אני לא דיברתי איתם ולא מדבר אתם".

"הם רוצים לעקור כל דבר שעשינו והשגנו בקדנציה הקודמת והיום בכותל, כבר לא מדבר על הגיוס, על השבת ועל עוד דברים. אבל הם מנסים כל הזמן לחפש איך לגרום שלא נהיה בקואליציה - לא משנה, אפשר להיות באופוזיציה. צריכים להתכונן למערכת בחירות נוספת".

סגן שר החינוך מאיר פרוש התייחס אף הוא לאפשרות של הליכה לבחירות נוספות. "כולם שואלים האם אנחנו לפני בחירות שלישיות. אם כן מי יודע מה תהיה התוצאה אז. אין איש שיש לו תשובה על כך. אין אפילו מו"מ קואליציוני מול הגוש של נתניהו והמפלגות החרדיות והדתיות, יש גוש שהוא נגדנו, נגד כל היהדות החרדית והחרד''לית".

"זה מצב חדש, מצב שמחייב היערכות מחודשת, לא היערכות של בחירות. החשיבה צריכה להיות מעבר לבחירות. המצב החדש הזה שיש גוש גדול שממריץ את הפעילות המרכזית מכוח הרצון למנוע מהיהדות החרדית השפעה במשרדי הממשלה, מצב כזה עוד לא היה", הוסיף פרוש.

ח"כ ישראל אייכלר אמר: "הגענו למצב שבארץ ישראל ישנם גורמים שרוצים לחסל את היהדות. הם מצהירים על הקמת ממשלה ללא חרדים ודתיים. ולמרות רצונם זכינו שהיהדות החרדית קמה וגם ניצבה. אם לא ישלבו את המפלגות החרדיות בקואליציה יש לבחון הליכה לבחירות".