הובטח להסדיר את ווליום המואזין ו...

חבר מועצת עיריית ירושלים דורש למלא את ההבטחה להסדרת הדציבלים של המואזינים ברחבי הבירה, הבטחה שאמורה הייתה להיות מיושמת עד החגים

שמעון כהן , ב' בחשון תש"פ

מואזין
מואזין
צילום: iStock

חבר מועצת עיריית ירושלים, דן אילוז, דורש מראש העירייה, משה לאון, לעמוד בהבטחתו ולהסדיר את סוגיית הדציבלים הגבוהים של קריאות המואזין ברחבי העיר.

"בישיבת המועצה של החודש הקודם העליתי שאילתה מול ראש העיר, אחרי שקיבלתי פניות מתושבים באזורים שונים בירושלים שמספרים שהמואזין בווליום מאוד גבוה ולא מצליחים לישון. שמחתי לשמוע מראש העיר שיש פתרון והוא אוטוטו כאן ואפילו בהסכמת התושבים הערבים ושהוא יגיע ממש אחרי ראש השנה".

"הבעיה היא שהפתרון לא הגיע והתושבים ממשיכים לסבול", אומר אילוז המסביר כי "הפתרון שכבר הרבה זמן על השולחן מובנה על טכנולוגיה שתאפשר לרמקולים להגדיר לאן הסאונד יילד, לכיוון השכונה ובכך לא להפריע לשכנות הטובה של התושבים. מי שרוצה ירושלים מאוחדת צריך לדאוג שלא יהיה חיכוך בין תושבים ערבים ליהודים והרעש של המואזין פוגע ביכולת שלנו לחיות ביחד".

אילוז מבהיר כי לא מדובר בסיבוב של הרמקולים אלא בהתקנה של רמקולים המותאמים לכיוון הסאונד לשכונה הערבית בלבד. "זה מצריך מימון. ראש העיר התחייב שאחרי ראש השנה הפתרון יופעל, אבל אנחנו כבר בראש חודש חשוון וזה לא קורה והתושבים ממשיכים לסבול".

"אני חושב שזה מאוד יפה שמנסים להגיע לפתרון מוסכם עם התושבים, אבל עד שהוא יגיע יש את חוק הרעש שצריך לאכוף אותו. זה שלא אוכפים את החוק עד לפתרון המוסכם גורם לכך שהסטטוס קוו מאוד נוח למריחת המצב. על פי חוק המואזין לא אמור להפריע לתושבים באמצע הלילה. צריך פשוט לאכוף את החוק".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי "הליך הטיפול הטכנולוגי בסוגיית הדציבלים נמצא בעיצומו".