מחזקים את ההכרה הבינלאומית בגולן

150 עיתונאים נוצרים מהעולם ישתתפו בטקס בו יצהירו על הכרה בריבונות ישראל ברמת הגולן.

יוני קמפינסקי , ב' בחשון תש"פ

רמת טראמפ
רמת טראמפ
צילום: מתי שטרן שגרירות ארה״ב ירושלים

ביום ראשון הקרוב ייפתח בירושלים כנס העיתונות הנוצרית השלישי (CMS) ביוזמה ובהובלה של המשרד לירושלים ומורשת ולשכת העיתונות הממשלתית.

בכנס יתארחו כ-150 עיתונאים נוצרים מ-30 מדינות ברחבי העולם. בין המדינות שנציגיהן ישתתפו לראשונה: שדרנים ומגישי תכניות מסין, דרום קוריאה, הפיליפינים ודרום סודן.

במסגרת הכנסת יתקיים בישוב החדש רמת טראמפ אירוע מיוחד במעמד נציגים משלושת הזרמים הדתיים המרכזיים בגולן: הרב אהרון איזנטל רב היישוב חיספין וממנהיגי "ישיבת הגולן", הבישוף רוברט סטרנס מבכירי העולם הנוצרי והשייח' סאלים אבו סאלח דמות מובילה בעדה הדרוזית. שלושתם יקריאו הצהרה לנאמנות מדינת ישראל ותפילה לשלום הגולן שחוברה במיוחד לאירוע.

בנוסף, לאירוע הוזמנו אימהות שכולות שאיבדו את ילדיהם במלחמות וקרבות ישראל למען השלום וביטחון הגולן.

במהלך שהותם בארץ העיתונאים יעברו סיור מעמיק בירושלים ובעיר העתיקה, יפגשו עם נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ועם ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

בין המשתתפים בכנס השנה, ניתן למצוא דמויות בולטות בתקשורת העולמית דוגמת מגיש הטלוויזיה האמריקאי הבכיר אריק סטקלבק מהתוכנית “The watchman show, ג'נסן פרנקלין, סופר ומגיש תכניות ב TBN ובערוצים נוספים, ג'ואל רוזנברג, סופר ומוביל דעת קהל בעולם הנוצרי האוונגליסטי ווורד סימפסון, נשיא ערוץ הטלוויזיה GOD TV, אחד מגדולי ערוצי הטלוויזיה הנוצריים בעולם.

היקפי הצפייה בתקשורת הדתית בעולם מגיעים לכ2 מיליארד צופים. בארצות הברית לבדה, 1 מתוך 3 צורך תקשורת דתית על בסיס קבוע ולאורך זמן. מחקר שנעשה על ידי ג'ורג' ברנה, מגדולי החוקרים של התקשורת הדתית חושף כי 1 מתוך 5 אמריקאים צורך תקשורת נוצרית על בסיס יומי. מחקר נוסף שלו מעלה כי כ56% מהאמריקאים הולכים לכנסיה על בסיס חודשי, אחוז גבוה עוד יותר נחשף לתקשורת נוצרית ברדיו, בטלוויזיה ובאינטרנט.

בנוסף, לכנס הוזמנו כ-25 סטודנטים שאותרו כ"דור הבא" של עולם התקשורת הבינ"ל. המטרה היא לחשוף את ישראל בכלל וירושלים בפרט לדור הבא של המסקרים והפרשנים. הסטודנטים עובדים בכלי תקשורת מובילים בעולם.

השר לירושלים ומורשת, זאב אלקין, אומר כי "ישראל, וכמובן ירושלים כבירתה עולה בתכיפות רבה לסדר היום התקשורתי ברחבי העולם מכיוון שהיא מאגדת בתוכה מגוון תרבויות, דתות, חשיבות פוליטית וכמובן -מחלוקות. אנחנו מבינים שאנשים בכל העולם ובמיוחד עיתונאים צריכים להגיע, להתרשם, לגבש דעה ולחוות את הקסם של ירושלים על בשרם ולחזות בה בעיניהם".

מנהל לשכת העיתונות הממשלתית, ניצן חן, הוסיף כי "שיתוף הפעולה שלנו לאורך כל השנים עם עיתונאי העולם נושא פירותיו, הנוכחות של 150 עיתונאים והצהרה משותפת על שלום הגולן וריבונות ישראל בגולן היא עדות נוספת לשגשוג ביחסים של ישראל עם מדינות העולם בכלל ועם כלי תקשורת בינ"ל בפרט."