דליה רבין: מדינה שלמה משוועת לפתרון, להנהגה

חברת החשמל ערכה טקס זיכרון ליצחק רבין. יו"ר החברה תקף את דברי ד"ר קידר וכינה אותם "מדהימים, מדאיגים ובעיקר מטורפים".

ערוץ 7 , ב' בחשון תש"פ

חברת החשמל ערכה הבוקר (חמישי) טקס זיכרון לראש הממשלה המנוח יצחק רבין, במעמד דליה רבין, ראש מרכז יצחק רבין, ובהשתתפות תלמידי בית הספר ״גלים״ לחינוך מיוחד מחדרה.

הטקס התקיים באתר תחנות הכוח "אורות רבין", שאחת מיחידות הייצור הגדולות בו, נחנכה על ידי ראש הממשלה יצחק רבין, ארבעה ימים בלבד לפני הרצח. הטקס בחברת החשמל פותח,כמדי שנה, את אירועי הזכרון.

אלוף במיל. יפתח רון-טל, יו"ר הדירקטוריון אמר בטקס, "מדהימים, מדאיגים מאוד, ובעיקר מטורפים, דברי ההבל שנשמעו רק שלשום, ע"י ד"ר מרדכי קידר, מזרחן ומרצה במחלקה לערבית באוניברסיטת בר-אילן, על כך שלא יגאל עמיר רצח, בדם קר, את ראש הממשלה, יצחק רבין".

"אוי לנו, ואוי לחברה הישראלית כולה, אם לא נתאחד כולנו ונלמד את הלקחים הכל-כך חשובים - מרצח מתועב זה, רצח פוליטי-אידיאולוגי, ונהיה סובלניים יותר, קשובים יותר, נקבל לתוכנו את השונה והחריג, ונקיא מתוכנו את כל אותם קיצוניים- המאיימים לפגוע בחוסן החברתי והלאומי שלנו", הוסיף.

לדבריו, "מי יתן שנשכיל לנתב את הכוחות שבתוכנו לנשיאה משותפת באחריות למדינה ולחברה. לטוות רקמת חיים משותפת ולשמר אותה ולחיות יחד תוך סובלנות, רגישות לזולת, ערבות הדדית ואחריות חברתית. נישא ראשינו בגאווה על כך שאנו מקיימים את הדמוקרטיה היחידה באזורנו, ונקדיש זאת לזכרו של יצחק רבין ז"ל".

דליה רבין אמרה בטקס: "זו השנה ה 24 ואתם ממשיכים איתנו ולא שוכחים. לא מוותרים. חלפה עוד שנה והחברה שלנו עוד יותר אלימה, משוסעת ומפולגת. גילויי גזענות מתרבים והולכם והפערים מתעצמים ומאיימים על הדמוקרטיה הפריכה שלנו. אנו כמעט שנה בבחירות. ציבור הבוחרים מבולבל, נבוך ומאבד אמון במוסדות המדינה. ישנה תחושה של כאו ואובדן דרך. מדינה שלמה משוועת לפתרון, להנהגה, לדאגה לשלומה. אנו במרכז רבין נמשיך לשקוד על חינוך הנוער והובלת בדרך הערכים שלחם עליהם יצחק רבין ובגינם אף נרצח. לא נאמר נואש כי אין לנו את המנדט הזה.״