הצעדים של סמוטריץ' להקלת הפקקים

שר התחבורה מפרט את הצעדים שיסייעו להקלת הפקקים בעקבות פתיחת "נתיב פלוס", ועונה למבקרי המהלך שטענו שהיה צריך להיערך אליו מראש.

ערוץ 7 , ב' בחשון תש"פ

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: פלאש 90

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' עדכן בצהריים (חמישי) בפוסט בפייסבוק אודות הצעדים לתגבור התחבורה הציבורית במטרה להקל על העומסים בכביש החוף עקב פתיחת "נתיב פלוס".

"עדכון חשוב לנוסעים בכביש החוף דרומה בשעות הבוקר: כמו שהבטחנו, אנחנו מתגברים מאוד את התחבורה הציבורית באזור כדי להגדיל את האפשרויות שלכם להשאיר את הרכב בבית וליסוע מהר וללא פקקים בתחבורה הציבורית. למרות המשבר התקציבי שבו שרויה המדינה, הצלחנו להשיג תקציב גדול לשם כך ואנחנו יוצאים לדרך", ציין סמוטריץ'.

סמוטריץ' אף השיב למבקרי המהלך, "אחת הביקורות על המהלך שעשינו היא שקודם היינו צריכים לתת את כל המעטפת שאנחנו נותנים עכשיו, ורק אחר כך לפתוח את הנתיב המיוחד על חשבון הרכב הפרטי. תבינו, במציאות זה לא עובד ככה".

"בלי שהיינו לוקחים אחריות ומגלים רצינות ויוצאים לדרך כלל הגורמים לא היו נרתמים וזה לא היה קורה. משרד האוצר לא היה מקצה את התקציב על רקע המשבר התקציבי שמדינת ישראל מצויה בו, הרשויות המקומיות היו ממשיכות לגרור רגליים בחלק שלהם, ועוד ועוד. אחרי שיצאנו לדרך כולם נותנים אמון ומצטרפים למאמץ להקלת הפקקים", הוסיף.

סמוטריץ' אף פירט בפוסט את הקווים שיתווספו והצעדים שיינקטו:

מרחב הצפון וחדרה:

מתחם חנה וסע "וויליג' חדרה" - לשמחתי מתחם הקניות "מול החוף וויליג" הממוקם על מחלף אולגה הציע חניה חינם לקארפוליסטים ולמשתמשי התחבורה הציבורית (במקום כ- 2,000 מקומות חנייה), ועל בסיס זה אנחנו נפעיל מהמתחם קו תחבורה ציבורית חדש ישיר לת"א, שיפעל בשעות השיא בבוקר ובערב כל 15 דקות, ובשעות השפל כל חצי שעה. בסה"כ יופעלו בקו 70 נסיעות יומיות, בין השעות 6:00 ועד 20:00. עבודות התשתית הנדרשות מתחילות ביום ראשון והקו יחל לפעול כבר בתוך כשבועיים!

נתניה:

בנוסף לתוספות שירות שנוספו בשנה האחרונה, אשר כללו תגבור השרות העירוני הפנימי בנתניה בכ-30% ותגבור השרות הבינעירוני מהעיר בכ-50%, יתווספו שני קווים חדשים:

* מה-10/11 קו חדש שמספרו 611 יחבר את שכונות רמת אפרים ואזור מרכז נתניה ישירות לתל אביב, דרך נתיב פלוס בכביש 2, אל אזור הקריה ומע"ר תל אביב. (32 נסיעות יומיות לכיוון).

* בסוף חודש נובמבר יחל לפעול קו חדש ישיר אשר יחבר את נתניה לרמת החייל בתל אביב, ולמוקדי התעסוקה בפתח תקווה. (32 נסיעות יומיות לכיוון).

בנוסף, אנחנו בדיונים מתקדמים עם עיריית נתניה על הקצאת חניוני חנה וסע בסמוך לכביש החוף באזור מחלף פולג וגשר השלום וכן הרחבה משמעותית של החניות בתחנת רכבת ספיר. כשהחניונים יהיו מוכנים יהיו גם מהם שירותי תחבורה ציבורית בתדירות גבוה.

כפר יונה:

בנוסף לתוספות שירות שנוספו בשנה האחרונה, אשר כללו פתיחת קווים חדשים בין כפר יונה ונתניה, ושיפור הכיסוי בכפר יונה לרבות שירות לשכונות החדשות שהתאכלסו בשנה האחרונה, יתווספו שני קווים חדשים:

* קו ישיר לת"א (התחלה מבת חפר). בסה"כ יופעלו בקו כ-45 נסיעות יומיות, בין השעות 6:00 ועד 20:00.

* קו עוקף בית ליד לרעננה, דרך כביש 562, יחל לפעול בחודשים הקרובים, עם 12 נסיעות יומית.

עמק חפר:

לראשונה וכפיילוט נפעיל שאטלים מהמוקדים הבאים:
* בת חפר (כולל עצירה בצומת בארותיים וצומת חניאל) - לתחנת הרכבת בנתניה
חנה וסע בגבעת חיים איחוד – שאטל לתחנת הרכבת בחדרה.

* מתחם אלונית משמר השרון (דרך כפר ידידיה ובית יצחק) – שאטל ישיר לתל אביב, וכן שאטל נוסף לרכבת בנתניה.

* מכמורת-בית ינאי-חופית-כפר ויתקין-ביתן אהרון בת חן ומחלף חבצלת- שאטל לרכבת בנתניה.

בנוסף יבוצע תגבור משמעותי של אוטובוסים העוצרים בתחנת נעורים, כך שבתחנה יעצור אוטובוס בתדירות גבוהה של לפחות כל 10-15 דקות.

גשר נעורים והתחנות הסמוכות יוסדרו בצורה בטיחותית ונגישה להולכי הרגל ואוטובוסים יעצרו בתחנות גשר נעורים בתדירות של 10-15 דק.