500 חיילים, 8 חודשים, מסע כומתה אחד

''מהיום אתם חלק בלתי נפרד מהכוח הלוחם של חטיבת גולני", הכריז המח''ט בטקס הסיום בצומת גולני. "הוכחתם שאין דבר העומד בפני הרצון".

עדו בן פורת , ב' בחשון תש"פ

עיני העם נשואות אליכם
עיני העם נשואות אליכם
צילום: דובר צה"ל

כ-500 חיילים מחטיבת גולני שהתגייסו בחודש מרץ 2019 סיימו היום (חמישי) את מסע הכומתה לאחר שמונה חודשי אימון מפרכים.

במהלך השבוע האחרון צעדו החיילים בגשם ובחום, דילגו והסתערו, תפסו מחסה, סחבו אלונקות, ניווטו ותרגלו את כל יסודות הלוחם אשר למדו בהכשרה. הם צעדו בסך הכל כ-55 ק"מ.

המסע הסתיים באנדרטה של החטיבה בצומת גולני, בטקס מרגש בנוכחות בני המשפחות שבו הוענקה לחיילים הכומתה החומה.

תקופת הכשרה מאתגרת, קשה ומפרכת
צילום: דובר צה"ל

מח״ט גולני, אל״ם שי קלפר, אמר בטקס ״היום זה היום שלכם, אתם שבחרתם בשירות משמעותי, עברתם תקופת הכשרה מאתגרת, קשה ומפרכת, ובמהלכה למדתם להפעיל נשק, לתפוס מחסה, לדלג ולהסתער, לכבוש הרים וגבעות, לסחוב חבר פצוע. ביקשנו לחשל את הרוח, לבחון את האמונה בכוחכם, והבאנו אתכם לא פעם לקצה גבול היכולת, שם הוכחתם שאין דבר העומד בפני הרצון.

''אתם ההוכחה שרוחה של חטיבת גולני טמונה בחוזק לוחמיה וביכולתה של החטיבה להמשיך קדימה חרף כל קושי. יחד עם זאת התחייבתם לערכי היסוד של החטיבה הכוללים דבקות בלתי מתפשרת במשימה לצד חברות ורעות לנשק. הנכם זכאים לחבוש ולשאת בגאון את הכומתה החומה ולענוד את סיכת הלוחם. מהיום, אתם חלק בלתי נפרד מהכוח הלוחם של חטיבת גולני. ועל כך אני גאה בכם.

''מהיום עיני העם נשואות אליכם, הנכם מייצגים את הכומתה החומה ואת החטיבה בכל אשר תפנו, ומעל לכל, יש לכם את הזכות והחובה לשאת בהגנת המדינה ואם נידרש לפעול מול אויבינו״, הוסיף המח''ט.