פורום רבנים במילואים נגד "הארץ": נגיש תביעת דיבה

בעיתון נכתב כי פורום הרבנים קרא לסרב פקודה בחוברת ההנחיות שפרסם לחיילים דתיים וחרדים.

ערוץ 7 , ג' בחשון תש"פ

אביב כוכבי
אביב כוכבי
צילום: דובר צה"ל

בעקבות דברי הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי בטקס סיום קורס קצינים, תקף היום (ו') עיתון "הארץ" את "פורום רבנים במילואים" וטען כי אנשיו, קציני מילואים, מטיפים נגד שירות נשים בצה''ל וקוראים לחיילים שומרי מצוות לסרב פקודה.

לפי הכתבה שפורסמה בעיתון, "בחוברת שפרסמו אנשי 'פורום רבנים במילואים' תחת הכותרת 'והיה מחניך קדוש' קוראים המחברים לאמץ נורמות קיצוניות של מחיקת נשים, עד כדי עידוד לסרב פקודה בכמה מקרים".

מפורום רבנים במילואים נמסר לערוץ 7: "אנו שמחים מאד על דברי הרמטכ"ל. בצה"ל יקבעו המפקדים. על פי חוקי המטכ"ל, האמונה על הפקודות בנושא דת ויהדות בצה"ל ובפרט בענייני השירות המשותף, היא הרבנות הצבאית.

''ידע כל חייל שעליו לפנות אל הרב היחידתי בכל שאלה - תהיה זו שאלת כשרות או שבת, או תהיה זו שאלה בדיני צניעות. אנו תקוה שהחוברת שהוצאנו תסייע לרבנים הצבאיים בעבודתם החשובה, למען בטחון ישראל והצלחת הצבא. החוברת לא קוראת לסרב פקודה אלא להפך. נגיש תביעת דיבה", הבהירו הרבנים.

בנאומו אתמול בפני קציני צה''ל החדשים אמר כוכבי: ״לאורך השנים, וגם לאחרונה, אני נתקל בניסיונות של גורמים מחוץ לצבא להכתיב כללי התנהגות לחיילים, כמו למשל, להפיץ הנחיות בנושא השירות המשותף לנשים וגברים בצה״ל''.

עוד הוסיף כוכבי: ''אני מבקש להיות חד וברור בעניין הזה - מי שקובעים את הפקודות, הנהלים והנורמות בצה״ל הם אך ורק, אך ורק המפקדים, ואני בראשם״.

באשר לשירות הנשים בצה״ל אמר הרמטכ''ל כי ''הטקס הזה, עם 70 קצינות, מדבר בעד עצמו. הנשים המשרתות בצה״ל הן מקור עוצמה וכוח, ותרומתן עצומה בכל יחידות הצבא. נשים וגברים ימשיכו לשרת במשותף, כמקשה אחת למען מטרה אחת למען מדינת ישראל״