"כאן זה בית כאן זה לב"

תלמידי הישיבה התיכונית "תורה ומדע" שעל יד המרכז האקדמי לב שרים "כאן זה בית, כאן זה לב" עם משמעות כפולה.

ערוץ 7 , ג' בחשון תש"פ

מכון לב
מכון לב
צילום: מסך

תלמידי הישיבה התיכונית "תורה ומדע" שעל יד המרכז האקדמי לב העלו ליוטיוב קאבר שהכינו בעצמם לשיר "שבט אחים ואחיות" שכזכור איחד את אומני ישראל לשיר של חיבור בין אוכלוסיות.

בקריצה מסוימת חיברו התלמידים בין "כאן זה בית כאן זה לב" במובן המקורי של השיר ובין היותם תלמידי המרכז האקדמי לב.

הרעיון ליצירת הקליפ נולד למעשה כאשר אחד מתלמידי כיתה ז' בישיבה ישב עם שני תלמידי כיתה י' שדיברו ביניהם באנגלית. לפתע, הצטרף הבחור הצעיר לשיחה באנגלית שוטפת אלא ששני התלמידים הבוגרים הופתעו ושאלו אותו אם הוא עולה חדש. מתברר שהוא עלה רק לפני שנתיים מניו יורק. עבורם זו הייתה הפתעה שכן אם מדובר בעולה חדש כיצד הוא שולט בצורה חלקה כל כך גם בשפה העברית.

תשובתו של התלמיד הצעיר "מה זאת אומרת? כאן זה בית כאן זה לב..." העלתה חיוך והפכה לשיחת היום בישיבה, מה שגרם לתלמידים לקחת את האתגר צעד אחד קדימה וליצור את הקליפ, שכולל גם בית עם מילים מקוריות של תלמידי הישיבה.

מנהל חטיבת הביניים בישיבת "תורה ומדע" שעל יד המרכז האקדמי לב, הרב רפאל בובליל, שסייע מאחורי הקלעים בהפקת הקליפ החמיא לתלמידים על יצירת הקאבר ואמר: "משחק המילים כאן זה בית כאן זה לב משדר אהבה וחיבור של התלמידים וצוות הישיבה, כמו גם ההבנה שחיים רוחניים של יהודי מורכבים מתורה ומדע, ממחשבים, מוסיקה ואמנות גם יחד".

הרב בובליל הוסיף "את ארץ ישראל אנו לא עוזבים, אף לא לרגע, נמצאים כל הזמן בפנים, מרגישים שייכות ומחוברים. כך גם בבית המדרש בו האור תמיד דולק ובעיקר רוקמים חיים תוך כדי למידת מקצועות העתיד שיבטיחו את ביטחונה ושגשוגה של מדינת ישראל למשך שנים רבות".