ראינו אש, הכול נהיה לבן, נס גלוי

"רצנו לממ"ד ואז שמענו בום גדול. לא יכולנו לנשום, השכנים עזרו לנו לפתוח את הדלת. כולנו היינו בחרדות - לא הצלחנו לישון".

ערוץ 7 , ד' בחשון תש"פ

הסלמה בדרום
הסלמה בדרום
צילום: TPS

רינת כהן, תושבת שדרות שביתה נפגע מרקטה במטח שנורה אמש (שישי) לעבר עוטף עזה, שחזרה את רגעי הפחד, "רצנו לממ"ד ואז שמענו בום גדול. ראינו אש מהחלון, וכשפתחנו את הדלת של הממ"ד - הכול היה לבן".

"לא יכולנו לנשום", צוטטה כהן בחדשות 13. "השכנים באו לעזור לנו לפתוח את הדלת. כולנו היינו בחרדות, כל הלילה לא הצלחנו לישון, הרגשנו שאנחנו במלחמה". עוד סיפרה כי בעלה נותר מחוץ למרחב המוגן בעת הירי: "לא הצלחנו להיכנס כולנו לממ"ד, אין בו מקום. אני מרגישה שהיה לנו נס גלוי שלא נפגענו. יש הרבה פחד, חרדות ובהלה".

אופיר ליבשטיין, ראש המועצה האזורית שער הנגב, התייחס לסוף השבוע המתוח: "לצערי חזרנו לרוטינה המוכרת והבלתי נסבלת. שוב תושבי שער הנגב עוברים לילה ללא שינה וללא ביטחון, כשלמחרת החיים חוזרים לשגרה מתוחה ומבולבלת. אני מצפה מהדרג המדיני לפעול במיידי על מנת להחזיר את השקט והיציבות לאזור".

אזעקות צבע אדום נשמעו בליל שבת בשדרות ויישובים נוספים בעוטף עזה. דובר צה"ל אישר כי נורו עשר רקטות בשלושה מטחים שונים ושמונה מהן יורטו על ידי לוחמי כיפת ברזל. בית בשדרות ספג פגיעה ישירה, בני הבית הספיקו להכנס למרחב המוגן ולא נפגעו.

חמישה בני אדם הוגדרו נפגעי חרדה והם מטופלים על ידי מד"א, עוד שלושה נפצעו לאחר שנפלו כשרצו למרחב מוגן, ביניהם פצועה קל בת 65, שפונתה לבית החולים ברזילי באשקלון.

פרמדיק מד"א, אלכס קוסינוב, סיפר כי כשהצוות הגיע לבית שנפגע הייתה "המולה רבה. סמוך לבית היו מספר מכוניות עם שמשות מנופצות. דיירי הבית שנפגע, זוג בשנות ה-40 וילדיהם היו במבנה סמוך. הם סיפרו לנו שמיד עם הישמע האזעקה הם נכנסו למרחב מוגן ויצאו כעבור מספר דקות. הם לא נפגעו ולא נזקקו לטיפול רפואי".