"החרדים נחלשו; להציל את המדינה"

'דה מרקר' העלה בסוף השבוע האחרון מאמר הקורא "להציל את המדינה מהחרדים" לאחר שהם נחלשו פוליטית וח"כ אזולאי מש"ס כעס

מיכל לוי , ה' בחשון תש"פ

ח"כ ינון אזולאי
ח"כ ינון אזולאי
צילום: חזקי ברוך

עיתונאית 'דה מרקר' מירב ארלוזורוב, פרסמה במהלך סוף השבוע האחרון טור דעה חריף שקרא 'להציל את המדינה מידי החרדים' והצליח להרגיז את ח"כ ינון אזולאי מש"ס.

תחת הכותרת “החרדים כבר לא לשון מאזניים – וזאת הזדמנות להציל את עתיד המדינה”, קראה ארלוזרוב לשנות את הסטטוס־קוו בתחומי דת ומדינה ובחינוך החרדי.

תחילה תיארה את התמונה הפוליטית הקיימת. “אי אפשר שלא להתפלא על חוסר התבונה המשווע של המפלגות החרדיות. מי שבמשך 40 השנים האחרונות החזיקו במעמד לשון המאזניים של הפוליטיקה הישראלית, וכך קצרו הישגים חסרי תקדים עבור המיעוט הקטן של בוחריהם, איבדו את המעמד הזה – ואתו את כוח המיקוח הפוליטי שלהן”.

בדבריה הבהירה: “הבחירה של המפלגות החרדיות לקשור את גורלן עם זה של הליכוד גרמה לכך שהיכולת שלהן להשיג הישגים פוליטיים כבירים נפגמה קשות”.

ויש לה מסקנה: “אם אכן כוחן של המפלגות החרדיות נחלש, הרי שזאת הזדמנות היסטורית להישגים פורצי דרך בתחומי דת ומדינה, ולא רק הישגים קוסמטיים”.

ח”כ ינון אזולאי מש”ס כינה בתגובה את טור הדעה 'מאמר הסתה' וטען כי העיתון נוקט בקו של פלגנות ושנאה.

“הבחירות הסתיימו אולם במערכת ‘דה מרקר’ ממשיכים בקו של הסתה כנגד הציבור החרדי מבית מדרשם של פוליטיקאים קטנים. ב’דה מרקר’ שכחו שלמעלה מ-330.000 איש אמרו כן למסורת ישראל ונתנו את קולם לתנועת ש”ס”, אמר אזולאי.

“כמה חבל שמערכת ‘דה מרקר’ בוחרים בקו של פילוג ושיח של שנאה וחרמות. תנועת ש”ס תמשיך לייצג את ציבור המסורתיים והחרדים בשיח של אחדות וכבוד הדדי בין מגזרים”, הוסיף.