המשפחה זעמה, בלום התנצל

ירון בלום סיפר כי השבויים הלוקים בנפשם שמוחזקים בעזה נכנסו בעבר לרצועה, אך הוחזרו לארץ. משפחת מנגיסטו זעמה: לא היה ולא נברא.

ערוץ 7 , ה' בחשון תש"פ

ירון בלום
ירון בלום
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מתאם השבויים והנעדרים ירון בלום אמר הבוקר (ראשון) כי השבויים הלוקים בנפשם שמוחזקים בעזה כחמש שנים, אברה מנגיסטו והישאם א-סייד, נכנסו בעבר לרצועה, אך חמאס הפנה אותם חזרה לישראל, והוסיף כי על פי ההערכות שניהם חיים. הדברים נאמרו בריאיון לכאן רשת ב'.

בלום סיפר כי בעוד מנגיסטו הוחזר פעם אחת, א-סייד חצה לרצועת עזה פעמיים והוחזר. לדבריו, "בפעם השלישית, באופן ציני בחר החמאס להשאיר אותם אצלם, בניגוד לכל החוקים הבין-לאומיים. לצערי, הם מחזיקים אזרחים חולים ואנחנו עושים כל מאמץ כדי לשחרר אותם".

בלום הוסיף בריאיון כי ישראל פועלת "במספר ערוצי תיווך משמעותיים מול חמאס". לדבריו, "יש התקדמות לעבר עסקה שתשחרר את השבויים, אך הארגון עדיין לא בשל לעסקה - דרישותיו מטורפות. הוא לא מבין שהציבוריות הישראלית השתנתה ולא תהיה עסקת שליט שנייה".

משפחת מנגיסטו הגיבה "דברים אלה אינם נכונים, וחמור במיוחד שמתאם הפעולות מפיץ דברים חסרי שחר אלה, ככל שהם נוגעים לאברה מנגיסטו. ניתן לצפות ממי שזה תפקידו לגלות רגישות ודיוק בפרטים".

בעקבות ההודעה הזועמת של המשפחה פרסמה לשכת ראש הממשלה הודעת התנצלות בשמו של בלום, "מתאם השבויים והנעדרים ירון בלום מבקש להביע התנצלות עמוקה על כך שבמהלך הראיון הבוקר ייחס בשגגה ניסיונות חצייה נוספים לאברה מנגיסטו. בלום התכוון להישאם א-סייד". בלום: "מתנצל מעומק ליבי".