עימות אלים בין חייל למאבטחי הרכבת

בסרטון שצולם בתחנת יצחק נבון בירושלים נראים חילופי דברים בין השומרים במקום ללוחם חרדי, לאחר שהחוגר שלו לא עבר במסוף.

ערוץ 7 , ח' בחשון תש"פ

תחנת הרכבות 'נבון' בירושלים
תחנת הרכבות 'נבון' בירושלים
Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

עימות אלים תועד שלשום (שני) בתחנת הרכבת יצחק נבון בירושלים, בין המאבטחים במקום לחייל בודד חרדי המשרת כלוחם.

אחיו של הלוחם, אושר גבאי, כתב בפוסט בפייסבוק: "אח שלי חייל בודד חרדי, לוחם בצה"ל שנותן את נשמתו למדינה. הוא ירד בתחנת הרכבת והיה נטול מדים כי הוא לא יכול להיכנס לשכונות של החרדים עם מדים. בגלל שהחוגר שלו לא עבר הוא קיבל מכות ממאבטחים של הרכבת.

''הוא בבית חולים, פצוע קל עד בינוני. בושה וחרפה, חייל בודד בלי כלום פשוט מקבל מכות עד התעלפות בלי שום גורם משטרתי באזור", תיאר האח.

תגובת רכבת ישראל: "צוות תחנת ירושלים יצחק נבון משרת מדי יום כ-15 אלף נוסעים בממוצע, ואלפים ממשרתי כוחות הביטחון. יוסף הגיע לתחנה והזדהה כחייל אך הגיע ללא מדים ועם חוגר לא תקין. על מנת שחייל יוכל לבצע נסיעה ברכבת ללא עלות, עליו להיות עם מדים וחוגר תקין ופעיל, איתו הוא עובר בשערי הכניסה. נוהל זה הוא חלק מהסדר הקיים בין משרד הביטחון למשרד התחבורה וחל גם על רכבת ישראל.

''מנהלי התחנה פעלו בהתאם להנחיות וניסו לסייע ליוסף, אך הוא הגיב באגרסיביות כלפי מנהל התחנה ומערך האבטחה. במקרים בהם מתעוררת אלימות בתחנה מצד הנוסעים, וייתכן כי מדובר בסיכון ממשי לשאר ציבור הנוסעים והעובדים בתחנה, מערך האבטחה נאלץ להפעיל כוח כחלק מעבודתם על מנת למנוע הסלמה של האירוע", לשון התגובה.