הבגרויות יוקדמו, הגיוסים יתאחרו

בעקבות שיתוף פעולה בין אכ"א למשרד החינוך לא יצעדו עוד בוגרי התיכון מהבגרויות הישר לבקו"ם. רוב הבחינות יוקדמו והגיוסים יידחו.

ערוץ 7 , ח' בחשון תש"פ

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: רוי אלימה, פלאש 90

בשורה למתגייסי יולי־אוגוסט: שיתוף פעולה בין משרד החינוך לבין אגף כוח אדם יאפשר לכם ליהנות מחופש גדול ארוך יותר. כך מדווח העיתון 'ישראל היום'.

בכל שנה היו מגיעות למיטב הבקו"ם פניות רבות של מלש"בים, שמבקשים לדחות את גיוסם בשל הקרבה למועדי ב' ולבגרויות הקיץ. במקרים רבים היו מועמדים לשירות ביטחון ניגשים לבגרות חשובה, וכמה ימים לאחר מכן, ואף למחרת, מתייצבים בלשכת הגיוס. בד בבד, היו התנגשויות בין מועדי גיוס לבין מועדי ב' וג' בבגרויות והחופש בתום כיתה י"ב.

כתבת 'ישראל היום', לילך שובל, מדווחת כי לנוכח ריבוי פניות מסוג זה, באגף כוח האדם הבינו בשנה האחרונה כי יש לנקוט צעדים כדי להקל על מתגייסי הקיץ. כצעד ראשון לטיפול בבעיה, נדחו מרבית גיוסי יולי לחודש אוגוסט כבר מהקיץ הקודם. בזכות שינוי זה ירד מספר הפניות של המתגייסים למיטב.

כעת, במסגרת שיתוף הפעולה עם משרד החינוך, נמצא פתרון נוסף שיגדיל את זמן המנוחה בין הבגרויות לבין הגיוס לצה"ל. בכך יתאפשר חופש גדול יותר למתגייסים ללוחמה במחזור יולי־אוגוסט. זאת, לאחר שבקיץ האחרון צה"ל דחה את רוב גיוסי החי"ר של חודש יולי לאוגוסט כדי להעניק גם למתגייסים הראשונים של השנתון זמן מנוחה בין הבגרות האחרונה לגיוס לצה"ל. החל מהקיץ של שנת 2020 ייכנס לתוקף, באופן חלקי, השינוי, אשר נעשה בתיאום של משרד החינוך וצה"ל.