סמוטריץ' לנתניהו:
חברון שלנו, תן אישור לבנייה יהודית

שר התחבורה סייר במתחם השוק שאדמותיו נרכשו על ידי יהודים, וקרא לרה"מ לחתום על העברת השוק מעיריית חברון הפלסטינית ליישוב היהודי.

חזקי ברוך , ח' בחשון תש"פ

סמוטריץ' בכניסה ל'שוק' בחברון
סמוטריץ' בכניסה ל'שוק' בחברון
צילום: דוברות

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' (האיחוד הלאומי) ביקר בקריית ארבע ובחברון, וסייר במתחם 'השוק הסיטונאי' שאדמותיו נרכשו על ידי יהודים לפני 200 שנה.

סמוטריץ' קרא לראש הממשלה בנימין נתניהו לאשר לאלתר בנייה יהודית בשוק שאינו פעיל כבר 25 שנה. ''המקום הזה, שכונת השוק בחברון, היה שייך ליהודים, שייך היום ליהודים, שומם כבר שנים וזו איוולת. כאן צריכות להיבנות 70 יחידות דיור שיחזקו את היישוב היהודי בחברון", אמר שר התחבורה סמוטריץ'.

''אני קורא לראש הממשלה - יש את כל הדרכים והפתרונות המשפטיים לעשות את זה. קבל החלטה, תן את האישור ותחזק את היישוב היהודי בחברון, זו צו השעה.

''בשבת פרשת חיי שרה קוראים על קניית מערת המכפלה, פה לא צריך לקנות - זה קיים, רק צריך את האישור שלך. תהיה חתום על הדבר הזה כאן ועכשיו", דרש סמוטריץ'.

בשנה שעברה אישר היועמ"ש מנדלבליט להעביר את השוק לידיים יהודיות, אך נתניהו מסרב לקדם את המהלך. בינתיים אדמות השוק נמצאות בידיו של ראש העיר חברון הפלסטיני, רוצח מורשע, וראש הממשלה כריבון בשטח נמנע מלהודיע לראש העיר על העברת השוק לאחריות היישוב היהודי.