למה סירב בנט להתמנות לשר?

ח"כ נפתלי בנט השיק פודקאסט חדש ובתכנית הראשונה הוא מסביר מדוע סרב להצעה להתמנות לשר והערכתו כי ישראל בדרך לבחירות שלישיות.

ערוץ 7 , ח' בחשון תש"פ

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: Flash90

יו"ר הימין החדש, נפתלי בנט, השיק היום (רביעי) ערוץ פודקאסט חדש תחת השם "בגובה העיניים". בפרק הראשון, שעוסק במשבר הפוליטי, מספק בנט כמה כותרות.

בנט מסביר כי סרובו להתמנות לשר נובע מאי היכולת להותיר חותם במשרד בתקופה קצרה עד להרכבת ממשלה או הליכה לבחירות. על יחסיו עם נתניהו אמר: "אנחנו לא חברים טובים ולא כלום, מה שקרה זה שאחרי הבחירות הבנתי שהתוצאות הפוליטיות לא טובות, ואמרתי לנתניהו: 'אני לרשותך כדי להקים ממשלה'. מאז אני מתרוצץ בין שני הצדדים כדי לנסות להביא לממשלת אחדות".

בנט התייחס ל'פלונטר' הפוליטי וציין: "שבוע שעבר הבנתי שהגענו למבוי סתום, להערכתי בסבירות מאוד מאוד גבוהה הולכים לבחירות, אלא אם ליברמן יירד מהעץ".

והסביר כי בבחירות שלישיות יש חשש אמיתי לעליית שלטון השמאל והעלייה בשיעור ההצבעה בקרב ערביי ישראל: "לגבי הימין אני מאוד פסימי, אני חושב שהליכה לבחירות כרגע תסמן מכה מאוד גדולה עם סיכון גדול לעליית שלטון השמאל.

"הסיפור הגדול של הבחירות הוא הערבים, יש כאן אירוע מגה אסטרטגי - ערביי ישראל רואים כרגע את נציגיהם בכנסת מייצגים אותם יותר בעניינים האזרחיים, פחות עניינים לאומניים ... הם מאוד מתלהבים מזה. כשר החינוך דאגתי בוודאי לתת להם את הכלים להצליח בחברה הישראלית, אבל כניתוח פוליטי אני צופה עלייה דרמטית בהיקף ההשתתפות של ערבים בבחירות הבאות שתהיינה במרץ. כוחם יזנק, מ-13 ל-15/16 מנדטים, זה Game changer. גנץ יוכל להקים ממשלת כחול לבן-שמאל-ערבים עם יותר מ-61 מנדטים. אנחנו צריכים להימנע מבחירות בכל מחיר״.

על הצעת דרעי לבחירה ישירה אמר בנט: "אני חושב שלנתניהו יש יותר סיכוי לנצח בבחירות כאלה, וזה יוציא אותנו מהפלונטר. כל זה חד פעמי בהוראת שעה, לא באופן קבוע. נטייתי הבסיסית היא בעד, צריך עוד ללמוד את זה, אבל בגדול זו הצעה יצירתית מאוד".