שר המשפטים:
סיקור תקשורתי אוהד? הצחקתם אותי

שר המשפטים אמיר אוחנה נאם במליאת הכנסת ותקף פעם נוספת את ההדלפות מתוך חקירות רה"מ.

ערוץ 7 , ח' בחשון תש"פ

אמיר אוחנה
אמיר אוחנה
Photo by Avshalom Shoshoni/Flash90

שר המשפטים אמיר אוחנה עורר סערה לאחר שנטען כי במהלך נאומו במליאת הכנסת הפר את צו איסור הפרסום בפרשת 4000, ופירט את תרגילי החקירה של המשטרה בחקירתו של עד המדינה ניר חפץ.

"מביאים אישה צעירה שאין לה שום קשר לחקירותיו של רוה"מ ושואלים אותה סדרה של שאלות חודרניות ופולשניות על טיב הקשר בינה ובין העד. לאחר שסוחטים ממנה כמו מלימון את כל המידע, ואני מזכיר היא איננה חשודה בדבר, הם מפגישים ביניהם במקרה במסדרון ואומרים "לו ניר אנחנו יודעים הכול אנחנו נפיל על המשפחה שלך פצצה".

או אז ניר נכנע חותם על הסכם עד מדינה והוא מוסר למשטרה גרסה. הגרסה נבדקת ומתבררת כשקרית, או אז הוא מוצא החוצה יחד עם אחד החוקרים, הם הולכים לפרק זמן שאיננו מתועד ואיננו יודעים מה היה בשיחה הזו, ואז הוא חוזר ומוסר גרסה מלאה תפורה מתאימה אחד לאחד לנתונים שבידי החוקרים. אני רוצה להזכיר לכם החקירה הסתיימה אין מה לשבש. כשהעיתונאי עמית סגל פונה בשאילתה למערכת משיב היועץ המשפטי לממשלה שאיננו מכיר את פעולת החקירה הזו וכעבור זמן קצר מקבל עמית צו איסור פרסום. כך נראית חתירה אחר האמת?", שאל השר.

השר אוחנה תיאר מספר פרשות מהעבר בהן לטענתו נפלו פגמים בהתנהלות הפרקליטות ואמר: "אינני מדבר על טעויות, אינני מדבר על כשלים, אני מדבר על זדון אני מדבר על פשעים חמורים המבוצעים במשמרת שלכם ראשי מערכת האכיפה ואתם עומדים כחומה בצורה ומגוננים על העבריינים. למה? כך המערכת מגוננת על עצמה מחקירה אמיתית, כך היא מאפשרת לריקבון להשתלט כך נוצרת שחיתות שלטונית.

סיקור תקשורתי אוהד? הצחקתם אותי. איך הפכו כתבי החצר שלכם לדוברי פרקליט המדינה ואיך נשאו כלבי השמירה של הדמוקרטיה את אנשי המשטרה והפרקליטות על כפיים בכתבות מפרגנות ובהגנה מפני כל מתקפה אם לא בתמורה להדלפות נדיבות היישר ממשרדי רשויות אכיפת החוק".

חברת הכנסת יעל גרמן (כחול לבן) הביעה מחאה "אתה עושה מעשה שלא ייעשה. השתמשת בחסינות שלך כדי להקריא את דף המסרים של הבוס שלך".

חברת הכנסת תמר זנדברג (המחנה הדמוקרטי) מסרה כי "במסגרת עוד נאום התקרבנות, החליט שר המשפטים להפר צו איסור פרסום וחשף פרטים אישיים בכסות של הגנה על זכויות נחקרים, והוא אפילו לא זיהה את האירוניה.

יצא המרצע מן השק, זכויות חשודים וכל שאר ההשתלחות ברשויות החוק מעניינות רק כאשר את משרתות את אדונו נתניהו".

ח"כ יואב סגלוביץ (כחול לבן) אמר "השר אוחנה עונה להצעה דחופה לסדר היום בנושא 'השתלחות בפרקליטות'. גם ממשיך לשרת חשוד ששמו בנימין נתניהו וגם מפר צו איסור פרסום מעל דוכן הכנסת, בהיותו שר משפטים הכי קרוב לפעילות ארגון פשיעה".

לשכתו של שר המשפטים אמיר אוחנה מסרה בתגובה "אין כל אמת בדיווח לפיו השר עשה שימוש בחסינותו הפרלמנטרית כדי לחשוף את מה שבצו איסור הפרסום. השר חזר אך ורק על דברים שפורסמו כבר, ולא חידש דבר משום שאין בידיו דבר לחדש מתוך חומרי החקירה, שאינם מצויים בידיו".